fot. Dimension Data

Bernhard Eisel jest obecnie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w światowym peletonie. Nie dziwne więc, że Austriak nie ma w planach zakończenia kariery.

Eisel od wielu lat znany jest głównie ze swoich niemałych umiejętności rozprowadzania szybszych kolegów, choć wcześniej uchodził też za znakomitego sprintera. Austriak jest też jednak przede wszystkim niezwykle doświadczonym zawodnikiem, który w peletonie spędził już w sumie 19 lat. Właśnie ze względu na to, 38-letni kolarz chciałby spędzić na rowerze co najmniej jeszcze jeden rok.

Startując w przyszłym roku zamknąłbym równe 20 lat w peletonie, a to udało się niewielu zawodnikom na świecie. Nie stresuję się jednak, że póki co nikt się do mnie nie odezwał. Nie mam agenta, sam prowadzę swoje sprawy i być może przyjdzie moment, w którym zacznę wydzwaniać po dyrektorach i menadżerach. Mimo wszystko nie mam na to parcia. Po prostu nie chcę jeszcze kończyć kariery, lecz jeśli przyjdzie mi to zrobić, nie będę zawiedziony. W swojej karierze zrobiłem wystarczająco dużo

– powiedział Eisel.

Jak wiadomo, ostatnie 4 lata Eisel spędził w zespole Dimension Data, który od przyszłego roku znany będzie pod nazwa NTT. Wiele wskazuje też na to, że w ekipie zabraknie miejsca dla doświadczonego Austriaka.