Eschborn-Frankfurt 2021 - 58th Edition - Eschborn - Frankfurt-am-Main 187,4 km - 19/09/2021 - Bora - Hansgrohe - photo Hans Roth/BettiniPhoto©2021

Niemiecka drużyna poinformowała, że od sezonu 2022 będzie miała trzech nowych, znanych w środowisku kolarskim dyrektorów sportowych.

Enrico Gasparotto po ubiegłym sezonie zrezygnował ze ścigania i był asystentem dyrektora sportowego w Team NIPPO-Provence-PTS Conti, czyli tam gdzie jeździ nasz Szymon Tracz. Włoch w swojej długoletniej karierze zaliczył dziesięć zwycięstw, a najbardziej prestiżowe to dwa triumfy na trasie Amstel Gold Race.

Bernhard Eisel skończył kolarską karierę w 2019 roku i postawił na telewizję. Przez ostatnie dwa lata był komentatorem stacji GCN i Eurosport. W swoim kolarskim palmares Austriak ma między innymi zwycięstwa w Gent – Wevelgem czy na etapach Tour de Suisse i Volta ao Algarve.

49- letni Torsten Schmidt nie ściga się już od 2007 roku, a jego największym triumfem była wygrana etapowa na Wyścigu Pokoju w 2006 roku. W ostatnich latach był dyrektorem sportowym w takich drużynach jak CSC, Saxo Bank czy Katusha.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments