fot. Trek-Segafredo

Doktor Elisabetta Borgia została nową członkinią sztabu ekipy Trek-Segafredo. Włoszka, która jest psychologiem sportu ma swoją wiedzą i doświadczeniem pomóc zawodniczkom i zawodnikom amerykańskiej grupy w osiąganiu, jak najlepszych wyników sportowych.

34-letnia Elisabetta Borgia ma za sobą aż 17 lat doświadczeń ze ścigania w kolarstwie górskim. Włoszka oprócz swojej przygody ze sportem rozwijała, również swoją karierę naukową. Po zawieszeniu kolarskich butów na kołek Borgia pozostała przy sporcie współpracując od 2013 roku z Włoską Federacją Kolarską oraz od dwóch sezonów z jedną z najlepszych zawodniczek rodem z Półwyspu Apenńskiego, którą jest Elisa Longo Borghini.

Owocna współpracy z jedną z liderek ekipy Trek-Segafredo, między innymi sprawiła, że Elisabetta Borgia została członkiem sztabu amerykańskiej formacji.

Kolarstwo jest częścią mojego DNA i mojej edukacji. Psychologia kliniczna i sportowa, to moje główne zainteresowania oraz moje powołanie. Mimo, że od lat pracuję w zawodowym sporcie, nigdy nie chciałam rezygnować z działalności klinicznej. Wierzę, że codzienne mierzenie się z ludzkim cierpieniem normalnych ludzi, nie tylko zawodowych sportowców, to nieustanny trening i nieustanny rozwój. Uważam, że jestem w stanie, to połączyć, co byłoby wartością dodaną i czymś niezwykle stymulujący

– przyznała Borgia cytowana przez biuro prasowe ekipy Trek-Segafredo.

Z całą pewnością jest, to bardzo ciekawe wzmocnienie sztabu amerykańskiej drużyny. Rola psychologa w zawodowym sporcie na przestrzeni ostatnich lat mocno się zmieniła. Wielu sportowców, coraz częściej korzysta z pomocy psychologa i dzieli się tym ze swoimi fanami. Miejmy nadzieję, że pomoc Elisabetty Borgii wprowadzi nową jakość w szeregi ekipy Trek-Segafredo.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Elisabetta … dobrze, że nie Lukrecja, bo kolarze baliby się pić z bidonów.