fot. Team INEOS

Skład brytyjskiej drużyny INEOS na tegoroczną edycję hiszpańskiej Vuelty to mieszanka rutyny i młodości. Rolę lidera będą współdzielili Tao Geoghegan Hart i Wout Poels. 

Tao Geoghegan Hart był wraz z Pavlem Sivakovem liderem wówczas ekipy Sky podczas Giro d’Italia, ale miał kraksę podczas trzynastego etapu, złamał obojczyk i musiał się wycofać. Ostatnio wystartował w Tour de Pologne i zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tymczasem dla Poelsa będzie to już trzynasty start w karierze w wielkim tourze. W 2017 roku był siódmy w hiszpańskiej Vuelcie. Ma w nogach Tour de France, podczas którego pomógł Eganowi Bernalowi i Geraintowi Thomasowi zająć odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w ogólnym zestawieniu.

– Wierzę, że mamy bardzo utalentowaną mieszankę doświadczenia i młodości. Okazja dla Tao, aby uczył się od Poelsa jest wyjątkową i wierzymy w to, że obaj zostawią swój ślad w tym wyścigu.

Jesteśmy również zadowoleni, że Owain wystartuje w swoim pierwszym wielkim tourze w karierze. Dojrzewał do tego momentu i to świetnie, że będzie ścigał się obok takich kolarzy jak Vasil [Kiryienka] czy Ian [Stannard]. Zrobi w ten sposób kolejny krok naprzód w swojej karierze.

Vuelta to zawsze ciężki wyścig, ale nie możemy się go już doczekać. Uwielbiamy ścigać się przed hiszpańskimi kibicami. W tym roku czeka nas kilka naprawdę wymagających podjazdów, ale pomimo to czekamy na sobotę

– powiedział dyrektor sportowy w drużynie INEOS Nicolas Portal.

Co ciekawe, w składzie zespołu INEOS nie ma zwycięzcy wyścigu Vuelta a Burgos Ivana Sosy.

Pełny skład drużyny INEOS na wyścig Vuelta a España 2019: Owain Doull (GBr), Kenny Elissonde (Fra), Tao Geoghegan Hart (GBr), Sebastian Henao (Col), Vasil Kiryienka (Blr), Wout Poels (Ned), Salvatore Puccio (Ita), Ian Stannard (GBr).