Napływ wielkich talentów z górzystej Kolumbii trwa w najlepsze. Dziś swój pierwszy zawodowy kontrakt podpisał Juan Diego Alba, który został zawodnikiem ekipy Movistar.

Niespełna 22-letni Alba to znakomity góral, który w sezonie 2019 wielokrotnie udowadniał swoją wartość. Przede wszystkim kibice mogli go zapamiętać ze znakomitej jazdy podczas tegorocznego Giro d’Italia do lat 23, kiedy to udało mu się wygrać etap z podjazdem pod Mortirolo oraz w całym wyścigu zająć 3. miejsce.

W ekipie Movistar Alba spędzi na pewno najbliższe 2 sezony. To właśnie one mają ostatecznie zweryfikować jego umiejętności i sprawdzić, czy zawodowy peleton jest dla niego. Jednocześnie, zgodnie z informacjami podawanymi przez zespół, w sezonie 2020 raczej nie powinniśmy spodziewać się go na trasach najważniejszych wyścigów w kalendarzu.

Jak wiadomo, tegoroczne Giro d’Italia do lat 23 zostało zdominowane przez Kolumbijczyków. Drugi w wyścigu Einer Augusto Rubio już wcześniej porozumiał się z ekipą Movistar. Zwycięzca imprezy Andres Camilo Ardila został za to zawodnikiem UAE Team Emirates.

Poprzedni artykułVuelta a España 2019: Jakobsen i Gilbert liderami Deceuninck-Quick Step