fot. Team Sunweb

Tom Dumoulin podpisał trzyletni kontrakt z Team Jumbo-Visma. To jeden z najciekawszych ruchów podczas trwającego okienka transferowego.

Dzisiaj rano pojawiła się informacja o tym, że Tom Dumoulin rozwiązał kontrakt z Team Sunweb. Nie trzeba było długo czekać na informację o nowym zespole “Motyla z Maastricht”. Holenderski kolarz podpisał umowę z Team Jumbo-Visma, która będzie obowiązywać do końca 2022 roku. Dumoulin był łączony przede wszystkim z holenderskim zespołem.

Dumoulin to zwycięzca Giro d’Italia w 2017 roku, a także triumfator etapów na wszystkich Wielkich Tourach i mistrz świata w jeździe na czas. Skład Team Jumbo-Visma z Tomem Dumoulinem wygląda imponująco. W tym sezonie zespół ten sięgnął już po 41 zwycięstw. Dla Jumbo-Visma bardzo udany był Tour de France. Steven Kruijswijk zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, etapy wygrali Mike Teunissen, Wout van Aert i Dylan Groenewegen. Do tego łupem Team Jumbo-Visma padł etap drużynowej jazdy na czas. Warto wspomnieć, że w ekipie jest także Primoż Roglić. Wczoraj Laurens de Plus został zwycięzcą BinckBank Tour.

Zespół nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia o transferze. Jednak w filmie, który pojawił się w mediach społecznościowych Team Jumbo-Visma, drużyna wita Toma Dumoulina.