Poznajemy kolejne składy na Vuelta a Espana 2019. W barwach Bora-hansgrohe pojadą Rafał Majka i Paweł Poljański.

Dla Rafała Majki będzie to już siódmy start w Vuelta a Espana. W 2015 roku zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Do tego w 2017 roku triumfował na Sierra de la Pandera. W tym sezonie kolarz z Zegartowic nastawił się na dublet Giro-Vuelta. We włoskim wyścigu uplasował się na 6. miejscu i w Hiszpanii także zamierza walczyć o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Po długiej przerwie od ścigania Majka pojechał w Tour de Pologne, gdzie zajął 9. pozycję.

Drugim z Polaków w barwach Bory, który pojedzie w Vuelcie będzie Paweł Poljański. “Zebra” podobnie jak Rafał Majka, w obecnym sezonie pojechał Giro d’Italia, a ostatnio wystartował w Tour de Pologne. Poljański zanotował dwa starty w hiszpańskim tourze – w 2015 i 2017 roku. W drugim starcie dwukrotnie był drugi na etapach, za Tomaszem Marczyńskim i za Matejem Mohoriciem.

Oprócz dwóch Polaków, w składzie Bora-hansgrohe jest także dwóch Austriaków. Będą oni pomocnikami Rafała Majki w górach. Felix Grossschartner ma za sobą udaną pierwszą część sezonu. Wygrał Tour of Turkey i był 4. w Tour de Romandie. Na tej samej pozycji uplasował się także w zakończonym wczoraj Czech Cycling Tour. Austriacki kolarz zadebiutuje w Vuelcie. W 2016 roku wystartował Gregor Muhlberger. Drugi z Austriaków ma w nogach Tour de France.

Ważnym ogniwem Bory w górach będzie także Davide Formolo. Mistrz Włoch, tak jak Polacy, jechał w Giro d’Italia i Tour de Pologne. Ostatnio podpisał kontrakt z UAE Team Emirates. Włoski kolarz w 2016 roku zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelty.

Gwarancją zwycięstw etapowych dla Bory ma być Sam Bennett. W minionym tygodniu sprinter wygrał 3 odcinki na BinckBank Tour. W Vuelta a Espana jeszcze nie startował, ale doskonale zna smak triumfu na Wielkim Tourze. W 2017 roku na Giro d’Italia sięgnął po 3 etapowe skalpy. Pomocnikami irlandzkiego sprintera będą niedawny nabytek Bory – Shane Archbold, który w Czechach sięgnął po pierwsze zawodowe zwycięstwo oraz powracający po kontuzji Jempy Drucker, który w 2016 roku w Peniscoli wygrał etap Vuelty.

Skład Bora-hansgrohe na Vuelta a Espana 2019: Rafał Majka, Sam Bennett, Gregor Muhlberger, Paweł Poljański, Davide Formolo, Shane Archbold, Jempy Drucker, Felix Grossschartner.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments