fot. Team Sunweb

To koniec pewnego okresu kariery Toma Dumoulina. Jeden z najbardziej utytułowanych aktywnych kolarzy rozwiązał kontrakt z zespołem Team Sunweb, z którym był związany od lat i osiągnął w jego szeregach największe sukcesy.

Dumoulin jest kolarzem obecnie niemieckiej (wcześniej holenderskiej) grupy od 2012 roku, kiedy przeszedł do niej z Rabobank Continental Team. Nazwa Team Sunweb zmieniała się, ale „Motyl z Maastricht” pozostawał w zespole. Holenderski kolarz miał jeździć w swojej obecnej drużynie do końca 2021 roku. Jednak zdecydował się rozwiązać kontrakt, o czym mówiło się od jakiegoś czasu.

Kolarz zawsze szuka największej możliwości do osiągnięcia sukcesów i zadaje sobie pytanie, czy jest we właściwym miejscu. Jaki jest dla niego najlepszy zespół i gdzie są największe szanse. Zawsze było zainteresowanie innych drużyn, to normalne, miałem tutaj dobre możliwości i nie rozmawiałem z innymi zespołami. Po rozczarowaniu brakiem startu w Tour de France i odnalezieniu siebie w domu, zacząłem się zastanawiać nad zmianą. To dlatego zdecydowałem się skupiać na ofertach innych grup. Były to świetne propozycje i myślę, że ten moment kariery jest dobry na zmianę

– powiedział Tom Dumoulin dla oficjalnej strony Team Sunweb.

W wieku 28 lat holenderski kolarz ma na swoim koncie wiele sukcesów. Największym jest zwycięstwo w Giro d’Italia w 2017 roku. W poprzednim sezonie Dumoulin był 2. w Tourze i w Giro. W tym roku celował we włoski i francuski Wielki Tour, ale na Giro d’Italia zanotował kraksę. Nadal nie może powrócić do zdrowia i nie wystartuje już w obecnym sezonie. Jego ostatnim startem w barwach Team Sunweb było nieukończone Criterium du Dauphine. „Motyl z Maastricht” jest świetnym specjalistą od jazdy na czas. W 2017 roku został mistrzem świata, a w 2016 roku wicemistrzem olimpijskim w tej konkurencji.

Nie jest łatwo odejść z Sunwebu. Moje serce jest tutaj, razem zrobiliśmy wielkie rzeczy. Jestem z tego dumny. Udowodniłem, że z Team Sunweb można wygrać Wielki Tour i nie mam wątpliwości, że mógłbym zrobić to ponownie. Bez nich nie doszedłbym do miejsca, w którym jestem. Zawsze będę wdzięczny za szanse, które od nich dostałem i za to, że zespół dał mi możliwość spróbowania sił w nowym miejscu

– dodał holenderski kolarz.

„De Telegraaf” podaje, że Tom Dumoulin podpisze trzyletnią umowę z Team Jumbo Visma. Właśnie z tym zespołem łączony jest Holender od dłuższego czasu. Według holenderskich mediów o pozyskanie zwycięzcy Giro d’Italia sprzed dwóch lat starają się także CCC Team, UAE Team Emirates i Total Direct Energie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments