fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Kolarze startujący w 76. edycji wyścigu Tour de Pologne od piątku przebywają w Krakowie – to tam odbyła się prezentacja drużyn, i to także tam rozpocznie się i zakończy pierwszy etap dla sprinterów na dystansie 132 km. 

Start ostry do pierwszego etapu odbędzie się o godzinie 15:30 na ul. Myślenickiej w Krakowie. Stamtąd kolarze pojadą w kierunku Myślenic, gdzie zostanie rozegrana pierwsza lotna premia (na przekroju wysokościowym oznaczona na czerwono). Kolejne dwie rywalizacje o punkty odbędą się w Czernichowie i w Krakowie.

Zaplanowano również trzy górskie premie czwartej kategorii – na malowniczym rynku w Lanckoronie, w Witanowicach i w Kaszowie. W związku z tym, że ostatni z oznaczonych podjazdów dnia znajduje się ponad 30 km przed metą, w Krakowie niemal pewny jest finisz peletonu.

Kibice zgromadzeni w Krakowie będą mogli podziwiać zawodników nie tylko podczas startu, ale również w końcówce etapu i na mecie. Peleton bowiem zanim będzie finiszował w Krakowie, zrobi trzy okrążenia po byłej stolicy Polski.

W gronie kandydatów do etapowego zwycięstwa znajdują się przede wszystkim Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe), Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) i Fernando Gaviria (UAE Team Emirates). Jednak poza tymi dwiema gwiazdami sprintu są jeszcze inni szybcy kolarze jak chociażby Sacha Modolo (EF Education First), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Max Walscheid (Team Sunweb), Danny van Poppel (Jumbo-Visma), Mark Cavendish (Dimension Data) czy Jakub Mareczko (CCC Team).

Raczej nieprawdopodobne jest jednak to, aby po zwycięstwo sięgnął ktoś spoza trójki Ackermann-Jakobsen-Gaviria.

Zapowiedź wyścigu Tour de Pologne można przeczytać > TUTAJ.

Plan transmisji telewizyjnych znajduje się > TUTAJ.

Oficjalna lista startowa znajduje się > TUTAJ.

Tekstowa relacja na żywo z każdego etapu Tour de Pologne 2019, od startu do mety, na naszej stronie! Zapraszamy!