Jakub Soszka dostał zaproszenie na zgrupowanie w World Cycling Centre w Aigle. Młody Polak w ten sposób przygotowuje się do mistrzostw świata.

Pod koniec czerwca nasz junior dostał zaproszenie na obóz szkoleniowy, który odbywa się w szwajcarskim Aigle w World Cycling Centre. Trwa on od 8 lipca do 20 sierpnia i ma na celu głównie przygotowanie kolarzy do mistrzostw świata w Yorkshire.

Tak o tej szansie opowiedział portalowi naszosie.pl Jakub Soszka:

Otrzymałem zaproszenie od prezydenta UCI na zgrupowanie w Aigle, które ma przygotować do MŚ w Yorkshire. Całe World Cycling Centre to około 20 kolarzy. Jeżdżą tutaj kolarze od juniora do elity, także torowi. W mojej kategorii wiekowej jest sześciu zawodników, między innymi z Uzbekistanu, Tajlandii czy Rwandy. Staramy się porozumiewać po angielsku, ale na początku nie było to łatwe.

Młody Polak powiedział nam także kilka zdań o treningu:

Zaczynamy od około 10, ale wcześniej na welodrom musimy się dostać rowerami miejskimi. Są tu świetne ścieżki rowerowe i poruszanie się po nich jest naprawdę bezpieczne. Na treningach jest z nami opiekun (w aucie, ale często na rowerze). Mamy tu naprawdę fajne warunki, ponieważ można pojeździć po płaskim, ale są także trudniejsze odcinki. Po wszystkim mamy zebrania, na których analizujemy nasze postępy i rozmawiamy o planach na kolejne dni. Do dyspozycji mamy mechaników, fizjoterapeutkę i lekarza.

Soszka powiedział nam także jak będą wyglądały kolejne miesiące:

Przebywam tutaj do 7 sierpnia i stąd wylatuję na mistrzostwa Europy w Holandii. Kolejnym startem będą Górskie mistrzostwa Polski. Po nich wracam do Aigle na kolejną część zgrupowania, które potrwa do samych mistrzostw świata.

Chcę bardzo podziękować prezesowi klubu GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki, bo dzięki niemu mogłem w ogóle polecieć na to zgrupowanie. Niestety Polski Związek Kolarski nie poczuwał się do odpowiedzialności, aby opłacić przelot do Szwajcarii.

Trzymamy kciuki za szansę, którą dostał Jakub Soszka.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments