fot. UCI

UCI World Cycling Centre będzie miało dwie nowe filie. Międzynarodowa Unia Kolarska otwiera swoje centra szkoleniowe w Trynidadzie i Tobago oraz w Kanadzie.

Jedną z metod walki UCI o umiędzynarodowienie kolarstwa jest wsparcie w postaci szkolenia dla zawodników z odległych, często wykluczonych na różne sposoby miejsc na świecie. Służy temu obiekt World Cycling Centre w Aigle, ale także jego filie w różnych miejscach świata. Dotychczas szwajcarską siedzibę wspierały centra szkoleniowe w Japonii, Korei Południowej, RPA, Indiach i Portugalii, a teraz dołączą do nich placówki w Trynidadzie i Tobago oraz w Kanadzie.

Nasze filie UCI World Cycling Centre są kluczem do globalizacji kolarstwa i cieszę się, że mogę powitać Couva i Bromont w naszym systemie. Oba te ośrodki szkoleniowe działają już na poziomie krajowym i teraz rozszerzą swoją ofertę na inne kraje, jeśli chodzi o szkolenia sportowców i możliwości kształcenia w kierunkach związanych z kolarstwem. UCI World Cycling Centre w Aigle ściśle współpracuje ze swoimi filiami i nie mogę się doczekać naszej przyszłej współpracy, aby zapewnić dalszy globalny rozwój naszego sportu

— powiedział na ten temat Jacques Landry, dyrektor zarządzający UCI WCC.

Przez obiekty UCI przewinęli się kolarze z najróżniejszych zakątków świata. Wśród nich byli także Polacy – przez rok przebywał tam Jakub Murias, a na obóz do Szwajcarii w 2019 roku pojechał Jakub Soszka.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments