Foto: Boucles de la Mayenne

Jon Aberasturi (Caja Rural – Seguros RGA) wygrał hiszpański klasyk. 

74. edycja Circuito de Getxo liczyła 192 kilometry i była rozgrywana na ośmiu rundach wokół Getxo. Na każdej z nich usytuowane były po dwa podjazdy.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Jorge Cubero (Burgos-BH), Austin Stephens (303Project), Lucas De Rossi (Delko Marseille Provence) i Jokin Aranburu (Fundación Euskadi). Jednak harcownicy zostali doścignięci już na 60 kilometrów przed metą.

Kolejne akcja także na niewiele się zdały. Na przedostatniej rundzie na czele kręcili: Lluís Mas i Jorge Arcas (obaj Movistar), Alessandro Fedeli i Alexis Guerin (obaj Delko Marseille Provence), José Antonio García (Kometa Cycling Team), Bert de Backer (Vital Concept – B&B Hotels), Garikoitz Bravo (Euskadi Basque Country – Murias) oraz Jesús Ezquerra (Burgos-BH).

Czołówka na podjazdach dzieliła się, a ataków próbował między innymi Antonio Garcia. 19 kilometrów przed metą do pierwszej grupy dojechali kolejni zawodnicy.

Sześć kilometrów przed metą na czele byli już tylko: Sergei Chernetski (Caja Rural – Seguros RGA), Winner Anacona (Movistar), Fernando Barceló (Euskadi Basque Country – Murias) i José Antonio García (Kometa Cycling Team). Grupka została doścignięta prawie w całości na ostatnim podjeździe.

Najwięcej sił na wymęczający finisz zachował Jon Aberasturi (Caja Rural – Seguros RGA). Drugi był jego kolega z ekipy, Alex Aranburu. Trzecie miejsce wywalczył Lorrenzo Manzin (Vital Concept – B&B Hotels).

Wyniki:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA 4:32:00
2 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA 0:05
3 MANZIN Lorrenzo Vital Concept – B&B Hotels 0:08
4 SANZ Enrique Euskadi Basque Country – Murias 0:10
5 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
6 BOL Jetse Burgos-BH ,,
7 ALONSO Mikel Fundación Euskadi 0:13
8 ANACONA Winner Movistar Team ,,
9 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence ,,
10 BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Murias ,,
11 BARCELÓ Fernando Euskadi Basque Country – Murias ,,
12 GUTIERREZ José Manuel Guerciotti – Kiwi Atlántico 0:18
13 MADRAZO Ángel Burgos-BH ,,
14 GARCÍA José Antonio Kometa Cycling Team 0:22
15 TURGIS Jimmy Vital Concept – B&B Hotels 0:24
16 SERRANO Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA ,,
17 EZQUERRA Jesús Burgos-BH ,,
18 CANTÓN Isaac Kometa Cycling Team ,,
19 MITRI James Burgos-BH ,,
20 ANDRADE Pedro Vito-Feirense-Pnb ,,
21 AÏT EL ABDIA Anass VIB Sports ,,
22 FERREIRA Antonio Vito-Feirense-Pnb ,,
23 GUERIN Alexis Delko Marseille Provence ,,
24 OLDANI Stefano Kometa Cycling Team ,,
25 PEDRERO Antonio Movistar Team 0:33
26 AMORES Julio Alberto 303Project 0:39
27 CASTRILLO Jaime Movistar Team 0:44
28 REGUERO Gabriel VIB Sports 0:45
29 FONT Bernat 303Project 0:49
30 ARCAS Jorge Movistar Team 0:50
31 VIEGAS Daniel Kometa Cycling Team ,,
32 CAMACHO Juan Kometa Cycling Team 1:08
33 MORENO Javier Delko Marseille Provence ,,
34 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence 1:13
35 BRAVO Garikoitz Euskadi Basque Country – Murias 1:14
36 IRIZAR Julen Euskadi Basque Country – Murias ,,
37 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels 1:24
38 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence 1:31
39 SEVILLA Diego Pablo Kometa Cycling Team 1:33
40 NAVARDAUSKAS Ramūnas Delko Marseille Provence 1:37
41 ZHYHUNOU Dzmitry Fundación Euskadi ,,
42 CHERNETSKI Sergei Caja Rural – Seguros RGA ,,
43 CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
44 PUPPIO Antonio Kometa Cycling Team 1:40
45 SESSLER Nícolas Burgos-BH ,,
46 SUREDA Jaume Burgos-BH ,,
47 MAS Lluís Movistar Team ,,
48 FERNANDES José Burgos-BH 1:44
49 ARANBURU Jokin Fundación Euskadi 1:49
50 BALLARIN MANSO Iker Fundación Euskadi ,,
51 MORICE Julien Vital Concept – B&B Hotels 1:53
52 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels 2:03
53 CUBERO Jorge Burgos-BH 3:34
54 BOECKMANS Kris Vital Concept – B&B Hotels 7:39
55 NUÑEZ José Carlos Guerciotti – Kiwi Atlántico 8:39
56 LAGAB Azzedine VIB Sports ,,
57 RODRÍGUEZ Cristián Caja Rural – Seguros RGA ,,
58 VALIENTE Eric VIB Sports 8:41
59 ETXEBERRIA Asier Fundación Euskadi ,,
60 BACA Tony 303Project ,,
61 BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias 8:43
62 GALARRETA David Guerciotti – Kiwi Atlántico 8:52
63 SALAS Juan Massi Vivo – Grupo Oresy 8:54
64 AMIRI Alexander 303Project 9:14
DNF CASENY Ruben Massi Vivo – Grupo Oresy -0
DNF MIÑO Gustavo Adolfo Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF MAIDANA David Alexander Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF UGARTE Mikel Guerciotti – Kiwi Atlántico ,,
DNF CHTIOUI Rafaâ VIB Sports ,,
DNF IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF CORONEL Samuel Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF VICHOT Arthur Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF CADRAL Luis Vito-Feirense-Pnb ,,
DNF WAIS Ahmad Badreddin VIB Sports ,,
DNF LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF RODRIGUES Rui Emanuel Vito-Feirense-Pnb ,,
DNF ALAJMI Abdulhadi VIB Sports ,,
DNF NICOLAU Joel Caja Rural – Seguros RGA ,,
DNF INTXAUSTI Beñat Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF SOARES Leonardo Vito-Feirense-Pnb ,,
DNF MALATSETXEBARRIA Oskar Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF CASAS Lucas Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF LOPES Fernando Guerciotti – Kiwi Atlántico ,,
DNF STEPHENS Austin 303Project ,,