fot. Movistar Team

Zwycięzca wyścigu Giro d’Italia 2019 Richard Carapaz i były triumfator hiszpańskiego wyścigu etapowego Vuelta a Burgos Mikel Landa potwierdzili udział w tegorocznej edycji tej imprezy.

Mikel Landa zakończył kilka dni temu udział w Tour de France na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Landa wygrał klasyfikację generalną Vuelta a Burgos w 2017 roku, a po drodze do tego sukcesu był najlepszy na dwóch etapach. Dla 29-latka udział w tym wyścigu zawsze jest wyjątkowy, ponieważ osiem lat temu odniósł tam pierwsze zwycięstwo w profesjonalnej karierze kolarskiej.

Obok Landy liderem „Niebieskich” będzie zwycięzca Giro 2019 – Richard Carapaz. Dla Ekwadorczyka jest to pierwszy start od włoskiego wielkiego touru.

Pomimo że nie ma jeszcze oficjalnego składu zespołu Movistar na Vueltę a Burgos, to hiszpański dziennik „AS” podał, że Landzie i Carapazowi będą towarzyszyć: Jorge Arcas, Imanol Erviti, Antonio Pedrero, Eduardo Sepúlveda oraz Carlos Barbero, jeśli uda mu się wyleczyć z kontuzji obojczyka, której doznał 11 lipca w Wyścigu dookoła Asturii.

Tegoroczna, 41. edycja wyścigu Vuelta a Burgos (kat. 2.HC) potrwa od 13 do 17 sierpnia. Na starcie zabraknie polskich drużyn.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments