fot. ASO / Pauline Ballet

Dobry występ w Tour de France przyniósł efekt. Warren Barguil przedłużył kontrakt z ekipą Arkea – Samsic.

Po bardzo przeciętnym pierwszym sezonie we francuskim teamie niewiele osób spodziewało się, że Warrena Barguila będzie stać na bardzo dobre występy. Król gór z Tour de France 2017 zdołał jednak przygotować bardzo wysoką dyspozycję na tegoroczną Wielką Pętlę, zajmując ostatecznie 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. To też pozwoliło mu “od ręki” przedłużyć umowę z dotychczasowym pracodawcom.

Nie miałem większego problemu, by dogadać się z Emanuelem Hubertem podczas jednego z dni przerwy. Moja umowa zostanie przedłużona o rok lub dwa lata. Pozostało tylko wszystko podpisać. Nie ukrywam, że bardzo dobrze się tu czuję. W końcu odnalazłem spokój, który był mi tak potrzebny. Jeśli miałbym gdzieś odchodzić, to tylko do ekipy Sunweb. Teraz jednak nigdzie się nie wybieram

– powiedział sam zawodnik.

Wbrew pozorom decyzja Barguila wcale nie musi być dla niego odpowiednia. Jak wiadomo, w przypadku pozostania ekipy Arkea – Samsic w drugiej dywizji wcale nie musi on mieć wielu szans do walki o najwyższe cele. Jednocześnie w przypadku walki o licencję World Tour, zespół dołoży wszelkich starań by ściągnąć Nairo Quintanę, o czym mówi się od dłuższego czasu.