fot. UCI

Już o tym pisaliśmy jako serwis przy głośnej ewakuacji kolarek z Afganistanu, ale teraz to co zapowiadano stało się faktem. 49 pań z tego kraju stanęło na starcie mistrzostw krajowych, które rozegrano daleko od ich ojczyzny, tuż przy UCI World Cycling Centre w szwajcarskim Aigle.

Międzynarodowa Unia Kolarska pomogła zawodniczkom z Afganistanu opuścić swoją ojczyznę by te mogły bezpiecznie rozwijać dalej swoją pasję, czego nie mogłyby robić we własnych stronach. Finałem ogromnej akcji mającej na celu pomoc tym kolarkom miały być mistrzostwa Afganistanu rozegrane w szwajcarskim Aigle. Właśnie dziś do nich doszło, a triumfatorką została 19-letnia Fariba Hashimi – zawodniczka wspierana w formie stażu przez Valcar – Travel & Service.

Była wielka radość na starcie, pojawiły się też łzy u młodej zwyciężczyni na mecie. Warto jednak nazwać każdą z 49 zawodniczek triumfatorką – opuszczenie przez nie rodzinnych stron z pewnością nie było łatwe, ale pozwoliło im stać się wolnymi ludźmi. Taka frekwencja musi zresztą robić wrażenie – była większa niż np. podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w połączonej elicie kobiet i orliczce…

Wyniki Mistrzostw Afganistanu 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments