fot. Sunweb

W odróżnieniu od Toma Dumoulina, druga gwiazda ekipy Sunweb nigdzie się nie wybiera. Michael Matthews postanowił przedłużyć kontrakt z dotychczasowym pracodawcą.

Dla Matthewsa przejście z Mitchelton – Scott do Team Sunweb okazało się strzałem w “10”. Australijczyk z urzędu stał się w niemieckim zespole jedną z największych gwiazd, która może korzystać z pomocy innych. Nie dziwi więc fakt, że niespełna 29-letni zawodnik postanowił przedłużyć swój kontrakt do końca 2021 roku.

Bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią ekipy Sunweb przez kolejne 2 lata. Ostatnie 2,5 roku, które spędziłem już w tym teamie, były naprawdę świetne i z pewnością z chęcią będę do tego okresu wracał w moich wspomnieniach. Myślę, że ten zespół to idealne miejsce do kontynuowania mojego rozwoju oraz stawiania coraz większych kroków w swojej karierze

– powiedział Matthews.

Jak wiadomo, Australijczyk będzie musiał przejąć rolę lidera ekipy Sunweb na zbliżające się Tour de France. Głównym celem “Blinga” z pewnością będzie zgarnięcie co najmniej jednego zwycięstwa etapowego.