Tour de Suisse

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ekipa Sunweb postara się powalczyć o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej w tegorocznym Giro d’Italia. Liderem niemieckiego zespołu będzie bowiem Wilco Kelderman.

Patrząc tylko i wyłącznie na papier, wydaje się, że podczas tegorocznego Giro d’Italia ekipa Sunweb powinna być jeszcze mocniejsza, niż na Tour de France, gdzie udało im się zgarnąć trzy etapowe skalpy. Wiadomo jednak, że zawodnicy tacy jak Marc Hirschi czy Soren Kragh Andersen pojechali więcej niż znakomity wyścig. Przed ich kolegami więc trudne zadanie, by utrzymać znakomitą passę.

O wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej z pewnością powalczy Wilco Kelderman, dla którego może to być jedna z ostatnich okazji na walkę nawet o podium. Jego bezpośrednim partnerem powinien być z kolei Sam Oomen, który ma już za sobą bardzo dobre wyścigi o Maglia Rosa.

W przypadku finiszów z peletonu, zdecydowanie najgroźniejszy będzie Michael Matthews, którego zabrakło na trasie Wielkiej Pętli. Nie będzie on jednak specjalnie wspierany. Na płaskich odcinkach pomoc z pewnością zaoferują mu jednak Nico Denz i Martijn Tusveld.

Skład uzupełnią Chris Hamilton, Jay Hindley i Chad Haga.

Skład Sunweb na Giro d’Italia 2020: Wilco Kelderman, Michael Matthews, Sam Oomen, Nico Denz, Martijn Tusveld, Chris Hamilton, Jay Hindley, Chad Haga.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments