Lotto-Soudal / PHOTONEWS

Ekipa Sunweb chce wrócić do oficjalnego ścigania z pełną mocą. Podczas sobotniego Strade Bianche, holenderski team poprowadzą Tiesj Benoot i Soren Kragh Andersen.

Sobotnie Strade Bianche będzie z pewnością jednym z najdziwniejszych wyścigów w historii światowego peletonu. Nie oznacza to jednak, że najmocniejsi zawodnicy na liście startowej nie będą chcieli dopisać do listy swoich osiągnięć triumfu we włoskim klasyku. Z zawodników reprezentujących ekipę Sunweb swoje pięć groszy do rywalizacji z pewnością będą chcieli wtrącić dwaj liderzy – Tiesj Benoot i Soren Kragh Andersen.

Drugi z zawodników wyróżnionych przez dyrektora sportowego, po wygranej w Paryż – Tours 2018, wciąż poszukuje kolejnego triumfu w wyścigu klasycznym. Co ważne, tej wiosny, kiedy jeszcze ściganie rozkręcało się w najlepsze, Norweg zdołał zająć trzecie miejsce podczas Omloop Het Nieuwsblad. To z kolei może oznaczać, że także teraz jego forma będzie co najmniej wysoka.

W przypadku Tiesja Benoota, potencjalny triumf w tegorocznym Strade Bianche byłby drugim w jego karierze. To właśnie Belg okazał się bowiem najlepszy w 2018 roku, kiedy to na toskańskie białe drogi nieśmiało padał deszcz (podium uzupełnili wówczas Romain Bardet i Wout van Aert). Choć wydaje się, że sierpniowe słońce nie będzie wielkim sojusznikiem wciąż młodego Belga, pozostaje on jednym z faworytów do zwycięstwa.

Skład Team Sunweb na Strade Bianche 2020: Tiesj Benoot, Soren Kragh Andersen, Nikias Arndt, Marc Hirschi, Joris Nieuwenhuis, Nicholas Roche i Jasha Sutterlin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments