fot. Nippo Delko Marseille

Ekipa Sunweb kontynuuje budowanie silnego składu na sezon 2021. Dziś nowym zawodnikiem ekipy został Francuz Romain Combaud.

Zespół Sunweb z dużym spokojem buduje silną kadrę na sezon 2021. Po zakontraktowaniu takich zawodników jak Romain Bardet, Andreas Leknessund czy Kevin Vermaerke, przyszedł czas na kolejny transfer, mający na celu wzmocnienie oddziału odpowiedzialnego za wyścigi jednodniowe. Mowa o Francuzie Romainie Combaud, który podpisał z niemieckim teamem dwuletnią umowę.

Podpisanie kontraktu z jednym z największych zespołów na świecie jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Podczas negocjacji zrozumiałem, że wraz z teamem patrzymy na kolarstwo tak samo. Wiedziałem, że to najlepszy moment na kontynuowanie osobistego rozwoju, dlatego też zdecydowałem się na zmianę barw. Jestem pewien, że najbliższe 2 lata będą dla mnie wyjątkowo udane

– powiedział Combaud.

Do tej pory 29-letni Francuz nie zapisał na swoim koncie żadnego zawodowego triumfu. Wielokrotnie jednak mogliśmy oglądać go w czołówkach wielu wyścigów jednodniowych, w których nie startowali byle jacy zawodnicy. Tym samym Combaud może być bardzo poważnym kandydatem na pomocnika Marca Hirschiego.

Poprzedni artykułNaszosowe oceny: nowe rozdanie
Następny artykułWyścig Dookoła Flandrii kobiet bez trzech ekip na starcie. Przyczyna? Koronawirus
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments