Foto: Arne Mill

Ale Ljubljana, Astana i Chevalmeire nie wystąpią w niedzielnym Wyścigu Dookoła Flandrii. Przyczyną ich absencji jest koronawirus.

W pierwszym z wymienionych zespołów jeździ Marta Bastianelli – mistrzyni świata z 2007 roku i zwyciężczyni ostatniego De Ronde. Niestety przed Gandawa-Wevelgem w szeregach słoweńskiego zespołu wykryto koronawirusa, przez co zawodniczki musiały udać się na kwarantannę, a wyniki nowych testów powinny być dostępne dopiero dziś, a więc zdecydowanie zbyt późno by Ale mogło wziąć udział w jutrzejszym wyścigu.

Z wielkim żalem informujemy, że nie możemy wziąć udział w wyścigu. Obowiązują nas terminy i zasady, które niestety nie dają nam innego wyboru. W dodatku w ciągu ostatniego tygodnia nasze zawodniczki w zasadzie nie trenowały i trudno byłoby im sprostać wymaganiom tak ważnego i wymagającego wyścigu

– mówił Cycling News Fortunato Lacquaniti – szef Ale Ljubljana.

Z imprezy postanowiły wycofać się także Astana i Chevalmeire, które obawiają się zarażenia koronawirusem.

Nie pojedziemy w De Ronde, ponieważ byłoby to nieodpowiedzialne. Nie zamierzamy narażać naszych zawodniczek i członków sztabu na to ryzyko. Ciąży na nas duża odpowiedzialność społeczna za to, by zahamować rozprzestrzenianie się wirusa

– mówił Sporzie szef drugiego z zespołów.

Niestety na tej trójce lista się nie kończy, ponieważ, jak informowaliśmy już wczoraj, swoją działalność w trybie natychmiastowym zakończyło Paule Ka. To oznacza, że lista startowa Wyścigu Dookoła Flandrii Kobiet, będzie najkrótsza od dawna.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments