fot. Équipe Paule Ka

Équipe Paule Ka poinformowała dziś o zakończeniu działalności w trybie natychmiastowym. Jest to spowodowane nie wywiązywaniem się sponsora drużyny z umowy.

Od dłuższego czasu mówiło się o problemach finansowych Équipe Paule Ka. Sponsor – francuska firma modowa – od sierpnia nie wypłacała pensji zawodniczkom oraz członkom obsługi ekipy. Dziś drużyna opublikowała komunikat, w którym poinformowała o zakończeniu działalności w trybie natychmiastowym. Oznacza to, że nie zobaczymy jej w nadchodzących klasykach – Ronde van Vlaanderen i AG Driedaagse Brugge-De Panne. Obsługa i kolarki zmuszone są do poszukiwań nowego pracodawcy na sezon 2021.

Paule Ka zostało sponsorem tytularnym ekipy w tym roku, po wycofaniu się Bigli, która utrzymywała drużynę przez 14 lat. W sezonie 2020 największymi sukcesami zawodniczek Équipe Paule Ka były wygrany etap Giro Rosa, miejsca na podium GP de Plouay i Strade Bianche, a także pozycje w czołówce Liege-Bastogne-Liege i La Fleche Wallonne. W rankingu UCI Équipe Paule Ka zajmowała czwartą pozycję, za Trek-Segafredo Women, Boels – Dolmans Cycling Team i Mitchelton-Scott. Najlepszymi kolarkami w szwajcarskiej drużynie są Leah Thomas, Marlen Reusser, Clara Coppenburg, Elizabeth Banks i Emma Cecilie Norsgaard.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments