fot. Getty Images Sport

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Michał Kwiatkowski znalazł się w składzie INEOS Grenadiers na ostatni monument w sezonie 2020 – Ronde van Vlaanderen.

„Kwiato” w trakcie swojej dotychczasowej kariery czterokrotnie startował we „Flandryjskiej Piękności”. Do tej pory jego najlepszym rezultatym w tym wyścigu było 27. miejsce w 2016 roku. 30-latek pochodzący z Chełmży powinien być jednym z liderów ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda w Tour of Flanders. Wiele wskazuje na to, że start w niedzielnym monumencie będzie ostatnim występem Polaka w 2020 roku.

O dobry rezultat w wyścigu może pokusić się, także Dylan Van Baarle. Holender był krok od podium w De Ronde w 2017 roku, gdy zajął czwartą lokatę. Ponadto Luke Rowe w 2016 roku był piąty w wyścigu „Dookoła Flandrii”, dlatego też ekipa INEOS Grenadiers może w niedzielę grać kilkoma kartami. Pomocą swoim liderów z pewnością posłuży kolejny Walijczyk Owain Doull. Natomiast skład brytyjskiej drużyny uzupełnią doświadczony Christian Knees oraz dwaj debiutanci: Chris Lawless i Leonardo Basso.

Skład INEOS Grenadiers na Ronde van Vlaanderen 2020:

Leonardo Basso (Włochy), Owain Doull, Luke Rowe (obaj Walia), Chris Lawless (Wielka Brytania), Michał Kwiatkowski (Polska), Christian Knees (Niemcy) oraz Dylan Van Baarle (Holandia).

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments