Królewski etap Giro d’Italia 2019 poprowadzony inną trasą? Nie jest to wykluczone. Jeśli w ciągu najbliższych dni pogoda nie okaże się łaskawsza, Passo Gavia zniknie z programu tegorocznego La Corsa Rosa.

Nie da się ukryć, że tegoroczny maj nie należy do najcieplejszych w ostatniej dekadzie. Tym samym istnieje duże prawdopodobieństwo, iż na wysokości ponad 2600 metrów nie zabraknie potężnych hałd śniegu. Tym samym organizatorzy Giro d’Italia poważnie rozważają zmianę trasy etapu nr 16, na którym znaleźć się miała wspinaczka pod Passo Gavia.

Usunięcie Gavii z trasy wyścigu jest możliwe. Pytano mnie o podwojenie podjazdu pod Mortirolo i nie powiedziałem nie. Jako organizator mogę jednak zapewnić, że mamy doskonale przygotowane plany zapasowe, które uwzględniają pominięcie Gavii. Nikt nie powinien się martwić, bo w razie potrzeby i tak będzie trudno

– powiedział szef wyścigu Mauro Vegni.

Na ten moment na światło dzienne nie wypłynęły jeszcze żadne plotki dotyczące potencjalnego zastępstwa Passo Gavia. Nieoficjalnie mówi się nawet o odwiedzeniu znanej stacji narciarskiej w Livigno.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments