fot. Team Ineos

Znamy już skład, jaki włodarze Team Ineos zdecydowali się desygnować na tegoroczną edycję Giro d’Italia. Liderami zespołu, który w ciągu ostatnich dni doznał dwóch znaczących osłabień, zostali Paweł Siwakow i Tao Geoghegan Hart.

Przypomnijmy: w sobotę wieczorem grupa poinformowała, że awizowany już od dłuższego czasu jako jej lider na Corsa Rosa Egan Bernal złamał obojczyk i nie będzie w stanie wystartować. Jakby tego było mało, od występu w Italii odsunięto inne, „duże” nazwisko – Gianniego Moscona, który zamiast tego stanie na starcie Tour of California.

Wobec tych osłabień niewiadomą pozostawało, jak zestawiony zostanie ostatecznie skład Ineos i kto pełnić będzie rolę lidera zespołu. Ostatecznie wybór padł na młody duet, który podczas Tour of the Alps (kat. 2.HC) zajął dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej: Pawła Siwakowa i Tao Geoghegana Harta. Grupa nie określiła jednak wyraźnie, jakie cele stawia przed młokosami, zaś jej szef – Dave Brailsford – liczy, że impreza będzie dla nich „szansą rozwoju” i „nowym doświadczeniem”.

Bardzo szkoda kontuzji Egana Bernala, który po raz pierwszy miał poprowadzić zespół w Grand Tourze. Jestem jednak spokojny o jego dyspozycję podczas Tour de France. Wobec jego braku, nasze podejście do startu w Giro nie ulegnie jednak dramatycznej zmianie. Najważniejszą rzeczą będzie „animacja” wyścigu, i czerpanie radości z jazdy

– mówił boss Team Ineos.

Jak już wcześniej informowaliśmy, miejsce kontuzjowanego Bernala zajął w składzie Edward Dunbar. Zamiast Moscona zaprezentuje się w akcji inny Włoch, który w przeszłości zakładał nawet koszulkę lidera wyścigu – Salvatore Puccio. Zestawienie uzupełnią: Sebastian Henao, Christian Knees, Jhonatan Narvaez i Ivan Sosa.

***

Swój skład na wyścig zaprezentowała we wtorek również ekipa AG2R La Mondiale. Vincent Lavenu zdecydował się postawić w klasyfikacji generalnej na Alexisa Vuillermoza, któremu towarzyszyć będą: Tony Gallopin, Hubert Dupont, Nico Denz, Nans Peters, Larry Warbasse, Francois Bidard i Ben Gastauer.

Vuillermoz, mimo całkiem dobrego sezonu ma raczej niewielkie szanse, by włączyć się do walki choćby o czołową piątkę, choć TOP10 wydaje się być w zasięgu. Ze strony francuskiej ekipy będzie jednak można liczyć także na aktywną jazdę i walkę o etapowe zwycięstwa.

Skład Team Ineos na Giro d’Italia 2019: Paweł Siwakow, Tao Geoghegan Hart, Edward Dunbar, Salvatore Puccio, Sebastian Henao, Christian Knees, Jhonatan Narvaez, Ivan Sosa

Skład AG2R La Mondiale na Giro d’Italia 2019: Alexis Vuillermoz, Tony Gallopin, Hubert Dupont, Nico Denz, Nans Peters, Larry Warbasse, Francois Bidard, Ben Gastauer

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments