fot. Chris Auld Photography / CCC Team

Aktywna jazda i walka o zwycięstwa etapowe będą głównymi celami ekipy CCC Team podczas Giro d’Italia. Polska drużyna ogłosiła we wtorek skład na pierwszy z trzytygodniowych wyścigów sezonu. Znalazło się w nim miejsce między innymi dla Jakuba Mareczko, Victora de la Parte i Amaro Antunesa.

Ekipa CCC zna smak startów w Corsa Rosa, ale jako formacja worldtourowa będzie występować w tym wyścigu po raz pierwszy. Nie mając w swoim składzie zawodnika, zdolnego do walki o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, skupi się na walce o etapowe skalpy.

Rolę sprintera pełnić będzie Jakub Mareczko. Jeżdżący z włoską licencją, lecz mający polskie pochodzenie zawodnik w przeszłości ocierał się już podczas Giro o zwycięstwa (w latach 2017-2018 trzykrotnie zajmował drugie miejsca) i w swoim czwartym starcie w tym wyścigu powalczy o upragniony triumf, choć, jak przyznaje, “nie jest w stu procentach pewny swojej formy”.

Realne szanse na wygranie etapu ma jednak również kilku innych kolarzy drużyny. Uwagę kierować należy głównie w stronę Victora de la Parte i Amaro Antunesa – specjalistów od wspinaczek z Półwyspu Iberyjskiego, którzy pełnię talentu zaprezentować będą mogli podczas najtrudniejszych odcinków. Skreślać nie można także Laurensa Ten Dama, który w przeszłości kończył już Giro w czołowej “10” klasyfikacji generalnej.

W składzie znajdzie się ponadto dwóch Polaków: Łukasz Owsian i Kamil Gradek, a także Josef Cerny i Francisco Ventoso.

Skład CCC Team na Giro d’Italia 2019: Jakub Mareczko, Amaro Antunes, Laurens Ten Dam, Victor de la Parte, Łukas Owsian, Kamil Gradek, Josef Cerny, Francisco Ventoso.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments