fot. Deceuninck - Quick Step / Luc Claessen/Getty Images

Elia Viviani i Bob Jungels będą najważniejszymi ogniwami Deceuninck – Quick Step podczas zbliżającego się Giro d’Italia. Pierwszy z nich powalczy na etapach sprinterskich, drugi – w klasyfikacji generalnej.

Jedna z najlepszych ekip World Touru desygnowała na włoski wyścig skład, który ugrać może naprawdę wiele. Viviani, który w obecnym sezonie ma na koncie już cztery zwycięstwa, będzie chciał powtórzyć wynik z edycji 2018, kiedy to wygrał aż cztery etapy Corsa Rosa, triumfując dodatkowo w klasyfikacji punktowej. Jungels z kolei celuje w poprawienie swojego najlepszego jak dotąd występu w trzytygodniowym wyścigu – szóstego miejsca z Giro 2016.

Sześciu pozostałych zawodników ma pełnić rolę wsparcia dla duetu, zarówno w sprinterskich końcówkach, jak i (w miarę możliwości) podczas trudniejszych odcinków. Będą nimi: Eros Capecchi, Fabio Sabatini, Florian Senechal, Pieter Serry, Mikkel Honore i James Knox. Dla dwóch ostatnich będzie to premierowy start w trzytygodniowym wyścigu.

Skład Deceuninck – Quick Step na Giro d’Italia 2019: Elia Viviani, Bob Jungels, Eros Capecchi, Fabio Sabatini, Florian Senechal, Pieter Serry, Mikkel Honore, James Knox

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments