Alois Kankovsky (Elkov-Author) wygrał tegoroczną edycję Memoriału Romana Siemińskiego. Czech wyprzedził swojego rodaka i kolegę z zespołu, Frantiska Sisra i Sylwestra Janiszewskiego (Voster ATS).

Kolarze do pokonania mieli dziewięć okrążeń liczącej 18,3 kilometra rundy w okolicach Raciąża, co łącznie dawało dystans 165 kilometrów. Rywalizacja toczyła się w niemal płaskim terenie, ale swoje trzy grosze do rywalizacji wtrącił silny wiatr, który podzielił peleton.

Sytuacja podczas wyścigu zmieniała się dynamicznie, lecz ostatecznie, przed dwoma ostatnimi okrążeniami w grze o triumf pozostawało około 20 kolarzy, którzy jechali w czołowej, mającej kilkuminutowy zapas grupce.

Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero na ostatnich metrach. Najszybszy okazał się Czech, Alois Kankovsy (Elkov-Author), który wyprzedził kolegę z drużyny, Frantiska Sisra. Trzecie miejsce zajął Sylwester Janiszewski (Voster ATS). Kankovsky odniósł tym samym kolejne już w ostatnim czasie zwycięstwo na polskiej ziemi. W środę triumfował w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego, zaś 28 kwietnia – Visegrad 4 Bicycle Race.

Czołowa dziesiątka Memoriału Romana Siemińskiego 2019:

1. Alois Kankovsky (Elkov-Author) – 3:48’12”
2. Frantisek Sisr (Elkov-Author)
3. Sylwester Janiszewski (Voster ATS)
4. Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław)
5. Kamil Małecki (CCC Development)
6. Michał Paluta (CCC Development)
7. Dominik Neuman (Elkov-Author)
8. Patryk Stosz (CCC Development)
9. Adrian Kurek (Team Hurom)
10. Tobiasz Pawlak (Team Hurom) – wszyscy ten sam czas

Pełne wyniki dostępne TUTAJ

Poprzedni artykułMark Cavendish: „Chcę odnieść sukces przed własną publicznością”
Następny artykułTour de Romandie 2019: Samotne zwycięstwo Kunga z ucieczki
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments