Foto: Elkov Author Professional Cycling Team

Jedna z najlepszych drużyn Europe Tour, czyli Elkov – Kasper (do tej pory znana pod nazwą Elkov – Author), wyraziła gotowość do walki w sezonie 2020. Dziś w Hradec Kralove podsumowano ostatnie 10 miesięcy na szosie oraz zapowiedziano, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy.

O zespole Elkov – Kasper nie da się nie mówić w samych superlatywach. Czeski team od wielu lat jest jednym z najmocniejszych w trzeciej dywizji, rządząc i dzieląc w Europie środkowowschodniej. Dziś w bazie w Hradec Kralove działacze i sponsorzy zespołu podsumowali tegoroczne sukcesy oraz zaprezentowali skład na sezon 2020.

Najważniejszą zmianą będzie jednak uzyskanie nowego sponsora, który ma pozwolić zespołowi sięgać po kolejne sukcesy. Mowa o firmie Kasper, która zastąpi w nazwie producenta rowerów Author, mimo że zawodnicy nadal będą korzystać z czeskiego sprzętu.

Wsparcie zespołu jest dla nas planem długoterminowym. Co prawda początkowo chcieliśmy wejść w promocję w okolicach Trutnova, ale ekipa z Hradec Kralove znana w całej Europie jest jednak zdecydowanie lepszą opcją

– powiedział Rudolf Kasper, nowy sponsor ekipy.

W sezonie 2020 w ekipie Elkov – Kasper znajdzie się miejsce dla 10 zawodników. Dziewięciu z nich startowało w teamie także przez ostatnie 10 miesięcy. Są to Jan Barta, Alois Kankovsky, Karel Hnik, Frantisek Sisr, Michal Schlegel, Michael Kukrle, Dominik Neumann, Jakub Otruba i Matej Zahalka. Dodatkowo do ekipy dołączy Adam Toupalik, który wcześniej startował m.in. w Corendon – Circus i z pewnością będzie wielkim wzmocnieniem.

Toupalik z pewnością wniesie dużo dobrego do zespołu jeśli chodzi o wyścigi pagórkowate. Jest to mocno eksplozywny kolarz, który ma na swoim koncie zwycięstwo na trudnym etapie Arctic Race of Norway. Do tej pory właśnie takiego zawodnika nam brakowało

– powiedział trener Otakar Fiala.

Jeśli chodzi o program startowy zespołu, na ten moment nie jest on jeszcze znany. Wiele jednak wskazuje na to, że ponownie będzie on jeszcze ciekawszy niż w niedawno zakończonym sezonie.

Poprzedni artykułPeter Stetina opuszcza World Tour
Następny artykułMiliony widzów sezonu kolarskiego w Eurosporcie
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments