Foto: Elkov Author Professional Cycling Team

Alois Kaňkovský (Elkov – Author Cycling Team) wygrał po finiszu z peletonu chorwacki wyścig jednodniowy. Siódme miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team).

161 kilometrów po dość płaskiej trasie mieli dziś do pokonania kolarze walczące w chorwackim Trofej Umag. Wśród startujących była drużyna CCC Development Team w składzie: Stanisław Aniołkowski, Piotr Pękala, Damian Papierski, Kacper Walkowiak i Karol Wawrzyniak.

Bardzo długo przed dużą grupą kręciło dwóch kolarzy, którzy uciekli w pierwszej części wyścigu. Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła ponad pięć minut. Mocna praca peletonu spowodowała jednak, że harcownicy zostali doścignięci.

Tradycyjnie o zwycięstwie w tym wyścigu zadecydował więc finisz z peletonu. Najszybszy okazał się doskonale znany w Polsce Alois Kaňkovský (Elkov – Author Cycling Team). Kolejne miejsca na podium zajęli Andrea Guardini (Bardiani – CSF) i Olav Hjemsaeter (Team Coop).

Siódme miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team).

Wyniki:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Author Cycling Team 03:44:14
2  GUARDINI Andrea Bardiani – CSF ,,
3  HJEMSAETER Olav Team Coop ,,
4  STACCHIOTTI Riccardo Giotti Victoria – Palomar ,,
5  KUMP Marko Adria Mobil ,,
6  MÄRKL Niklas Development Team Sunweb ,,
7  ANIOLKOWSKI Stanislaw CCC Development Team ,,
8  PUPPIO Antonio Kometa Cycling Team ,,
9  FRANZ Marcel Heizomat Rad-Net ,,
10  KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic ,,
11  OLDANI Stefano Kometa Cycling Team ,,
12  BOKELOH Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
13  MANDRYSCH John P&S Metaltechnik ,,
14  ZURLO Federico Giotti Victoria – Palomar ,,
15  LIENHARD Fabian IAM Excelsior ,,
16  JENKO Robert ,,
17  COTAR Luka ,,
18  FLUCKIGER Lukas ,,
19  HALLER Patrick Heizomat Rad-Net ,,
20  BARAĆ Antonio Meridiana Kamen Team ,,
21  LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
22  PIRIH Ales ,,
23  WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team ,,
24  L’HOMME Léo ,,
25  STEININGER Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
26  MAYER Yannick ,,
27  GOTZINGER Valentin Maloja Pushbikers ,,
28  FINKST Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
29  SEKANINA Adam ,,
30  TRONDSEN Trond Team Coop ,,
31  AUER Daniel Maloja Pushbikers ,,
32  SEVILLA Diego Pablo Kometa Cycling Team ,,
33  PER David Adria Mobil ,,
34  KULHÁNEK David ,,
35  FÖRSTER Peter ,,
36  VARHAŇOVSKÝ Jakub Dukla Banska Bystrica ,,
37  HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb ,,
38  MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
39  AASVOLD Kristian Team Coop ,,
40  BOUBAL Martin ,,
41  LANGBALLE Johan Team Waoo ,,
42  VERVLOESEM Xandres Development Team Sunweb ,,
43  WALKOWIAK Kacper CCC Development Team ,,
44  GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team ,,
45  KOLB Stefan Maloja Pushbikers ,,
46  RAVANELLI Simone Biesse Carrera ,,
47  PAPIERSKI Damian CCC Development Team ,,
48  POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
49  SAGADIN Luka ,,
50  GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic ,,
51  KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
52  VIEGAS Daniel Kometa Cycling Team ,,
53  GAMPER Patrick Tirol KTM Cycling Team ,,
54  GRATZER Alexander ,,
55  GRUBER Julian SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
56  HAMMERSCHMID Marvin SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
57  SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic ,,
58  STORK Florian Team Sunweb ,,
59  JUNG Lennart Herrmann Radteam ,,
60  ERIKSSON Jacob Team Coop ,,
61  PRAH Aljaz Ljubljana Gusto Santic ,,
62  WACKER Ludvig Anton Development Team Sunweb ,,
63  ECHTERMANN Leon Herrmann Radteam ,,
64  TAFERNER Stefan ,,
65  HOLLAND Michael SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
66  STABENTHEINER Riccardo ,,
67  BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team ,,
68  ROTTER Michal 00:13
69  GRUBER Pavel ,,
70  NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team ,,
71  SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team ,,
72  HOLLMANN Juri Heizomat Rad-Net ,,
73  CARBEL Michael Team Waoo ,,
74  CHREN Martin Dukla Banska Bystrica ,,
75  HLOZA Michal ,,
76  MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team ,,
77  NOLDE Tobias P&S Metaltechnik ,,
78  BRANDLMEIER Stefan ,,
79  GIGER Fabian ,,
80  PAJEK Luka ,,
81  LARSEN Mathias Team Waoo ,,
82  MALIK Robert ,,
83  KVASINA Filip ,,
84  PEKALA Piotr CCC Development Team ,,
85  ONESTI Emanuele Giotti Victoria – Palomar ,,
86  SOTBERG Andre Team Coop ,,
87  KOLLER Jan Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
88  AALRUST Hakon Team Coop ,,
89  RITZINGER Felix Maloja Pushbikers ,,
90  MAHMIC Nedtad ,,
91  PROCHAZKA Michal ,,
92  BELLIA Matteo Biesse Carrera ,,
93  FROSCH Leon ,,
94  WOLLENBERG Tim Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
95  CANTÓN Isaac Kometa Cycling Team ,,
96  VEBER Matic ,,
97  VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica ,,
98  SZABO Miklos Pannon Cycling Team ,,
99  ILIĆ Ognjen ,,
100  HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
101  OROS Samuel Dukla Banska Bystrica ,,
102  ENGELHARDT Felix Tirol KTM Cycling Team ,,
103  TSCHERNOSTER Jan Heizomat Rad-Net ,,
104  STERBINI Simone Giotti Victoria – Palomar ,,
105  FRIEDL Nils ,,
106  RECKENDORFER Lukas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
107  SALZMANN Jodok Maloja Pushbikers ,,
108  WEISPFENNIG Nils Herrmann Radteam ,,
109  CERNE Gregor Matija 00:25
110  THOMSEN Frederik Team Waoo ,,
111  OBERSTEINER Florian Herrmann Radteam ,,
112  HATZ Christopher Herrmann Radteam ,,
113  DIK Calvin Heizomat Rad-Net ,,
114  HOMAN Gregor ,,
115  JITARU Ciprian Giotti Victoria – Palomar ,,
116  RIVI Samuele Tirol KTM Cycling Team ,,
117  GORJANC Tevž ,,
118  BOKË Dominic ,,
119  MAESTRI Mirco Bardiani – CSF ,,
120  BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
121  UMHALLER Thomas SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
122  BLEYER Paul Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
123  RABOTTINI Matteo Meridiana Kamen Team ,,
124  KIŠERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,,
125  SKUK Luka ,,
126  RIETZLER Kilian Maloja Pushbikers ,,
127  BRAMATI Tommaso Biesse Carrera ,,
128  CEMAZAR Nik ,,
129  CLEMMENSEN Silas Zacharias Team Waoo ,,
130  SCHULTZ Jesper Team Waoo ,,
131  BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
132  OMRZEL Aljaz Adria Mobil ,,
133  BOZIC Jon Adria Mobil ,,
134  COLLEONI Kevin Biesse Carrera ,,
135  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
136  DALLA VALLE Nicolas Tirol KTM Cycling Team ,,
137  PICCOT Michel Biesse Carrera ,,
138  HAMPL Petr ,,
139  GROSELJ Ziga Adria Mobil ,,
140  ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team ,,
141  MÜLLER Robert ,,
142  ADAMIETZ Johannes Herrmann Radteam ,,
143  EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
144  JAKOUBEK Tomas ,,
145  DINKLER Jonathan P&S Metaltechnik ,,
146  TAGLIETTI Stefano Biesse Carrera ,,
147  HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
148  RETSCHKE Robert P&S Metaltechnik ,,
149  HOCEVAR Kristijan ,,
150  SMID Jakob 01:14
151  PESSOT Alessandro Bardiani – CSF 01:17
152  MAAS Edo Development Team Sunweb 01:21
153  KÄSSMANN Fabian P&S Metaltechnik 01:51
154  TREUBEL Pascal Heizomat Rad-Net 02:10
155  SIMION Paolo Bardiani – CSF 00:00
156  JÄGELER Robert P&S Metaltechnik ,,
DNF  POKORNY Jiri
DNF  VIEHBERGER Lukas SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich ,,
DNF  PACURAR Vlad Giotti Victoria – Palomar ,,
DNF  MATEK Lovro Meridiana Kamen Team ,,
DNF  STIBINGR Matej Elkov – Author Cycling Team ,,
DNF  VONES Jan ,,
DNF  BUDIMIR Kristijan Meridiana Kamen Team ,,
DNF  LAKOTA Luka ,,
DNF  CIBEJ Simon ,,
DNF  FRIEDRICH Marco Tirol KTM Cycling Team ,,
DNF  CAMACHO Juan Kometa Cycling Team ,,