fot. Groupama-FDJ

Po całym dniu w ucieczce i samotnym ataku na 20 kilometrów przed metą Stefan Kung wygrał 2. etap Tour de Romandie. Liderem pozostał Primoż Roglić.

Drugi etap Tour de Romandie prowadził z Le Locle do Morges i liczył 174,4 kilometra. Największą trudnością była premia drugiej kategorii pod Col du Mollendruz.

W ucieczce dnia jechali: Stefan Kung (Groupama-FDJ), Gediminas Bagdonas (AG2R La Mondiale), Jorge Arcas (Movistar Team), Claudio Imhof (Reprezentacja Szwajcarii), Nathan Brown (EF Education First) i Frederik Backaert (Wanty-Gobert Cycling Team).

Odjazd miał maksymalnie prawie 5 minut przewagi. Górską premię na Col du Mollendruz jako pierwszy osiągnął Arcas. Na podjeździe pod Reverolle z ucieczki zaatakowali Kung, Backaert i Bagdonas. Na 30 kilometrów przed metą mieli jeszcze prawie 2 minuty przewagi.

Mocne tempo narzucił Kung. Szwajcar zgubił Bagdonasa i Backaerta. Na 18 kilometrów przed metą w deszczu rozpoczął samotny rajd. Stefan Kung utrzymywał prawie półtorej minuty przewagi i coraz bardziej zbliżał się do etapowego triumfu.

Kolarz Groupama-FDJ samotnie dojechał do mety z wyraźną przewagą. Peleton z blisko minutową stratą przyprowadził Sam Bennett. Trzeci był Sonny Colbrelli. Liderem wyścigu pozostał Primoż Roglić.

Wyniki 2. etapu:

1 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 4:10:59
2 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:00:59
3 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:00:59
4 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:59
5 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:59
6 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:00:59
7 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:00:59
8 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:59
9 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Dimension Data 0:00:59
10 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:59
11 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:59
12 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:00:59
13 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:00:59
14 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:59
15 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:59
16 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:59
17 Roland Thalmann (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:59
18 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:59
19 Eduard Prades Reverter (Esp) Movistar Team 0:00:59
20 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:59
21 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:00:59
22 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:59
23 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:59
24 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:00:59
25 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:59
26 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:59
27 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:59
28 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:59
29 Mathias Flueckiger (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:59
30 Simon Pellaud (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:59
31 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:00:59
32 Florian Sénéchal (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:59
33 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:00:59
34 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:59
35 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 0:00:59
36 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:59
37 Thomas Degand (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:59
38 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:59
39 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:00:59
40 Michael Woods (Can) EF Education First 0:00:59
41 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:59
42 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:00:59
43 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:00:59
44 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:00:59
45 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:00:59
46 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:59
47 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:00:59
48 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:59
49 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:59
50 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:59
51 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 0:00:59
52 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:00:59
53 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:00:59
54 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:59
55 William Barta (USA) CCC Team 0:00:59
56 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:59
57 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:00:59
58 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin 0:00:59
59 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:59
60 Diego Rosa (Ita) Team Ineos 0:00:59
61 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:00:59
62 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:59
63 Patrick Müller (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:59
64 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team 0:00:59
65 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:00:59
66 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:00:59
67 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 0:00:59
68 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:00:59
69 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:00:59
70 Kenny Elissonde (Fra) Team Ineos 0:00:59
71 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:59
72 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:59
73 Patrick Schelling (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:59
74 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:00:59
75 Jaime Castrillo Zapater (Esp) Movistar Team 0:00:59
76 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:00:59
77 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:00:59
78 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:59
79 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:59
80 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:00:59
81 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:59
82 Claudio Imhof (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:59
83 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:59
84 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:00:59
85 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:00:59
86 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:59
87 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:00:59
88 Nico Denz (GER) AG2R La Mondiale 0:00:59
89 Matteo Badilatti (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:59
90 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:00:59
91 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:00:59
92 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:59
93 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:00:59
94 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:00:59
95 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:00:59
96 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:59
97 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:00:59
98 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:00:59
99 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:59
100 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:00:59
101 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:02:19
102 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:02:19
103 Dylan Van Baarle (Ned) Team Ineos 0:03:29
104 Filippo Ganna (Ita) Team Ineos 0:03:29
105 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:03:29
106 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:03:29
107 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:03:31
108 Stephen Williams (GBr) Bahrain Merida 0:05:58
109 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:06:24
110 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:06:24
111 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:06:24
112 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:06:42
113 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:42
114 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:06:42
115 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:06:42
116 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:06:42
117 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:07:00
118 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:07:00
119 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo – Visma 0:07:00
120 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:07:00
121 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:07:00
122 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:07:42
123 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:07:42
124 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:07:42
125 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:07:42
126 Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo 0:07:42
127 Meiyin Wang (Chn) Bahrain Merida 0:07:42
128 Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal 0:11:50
129 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:14:25
130 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:14:25
131 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:14:25
DNF Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain Merida
DNS Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott
DNS Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha Alpecin

Klasyfikacja generalna:
1 Primož Roglic (Slo) Team Jumbo – Visma 8:32:13
2 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:10
3 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:12
4 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:00:13
5 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:00:14
6 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:15
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:17
8 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:18
9 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:18
10 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:19
11 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:22
12 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:22
13 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:23
14 Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin 0:00:24
15 Michael Woods (Can) EF Education First 0:00:24
16 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin 0:00:26
17 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:26
18 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:00:28
19 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:00:28
20 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:01:04
21 Tanel Kangert (Est) EF Education First 0:01:07
22 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:10
23 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First 0:01:12
24 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:01:14
25 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:01:14
26 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:01:17
27 Hugh Carthy (GBr) EF Education First 0:01:20
28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:01:20
29 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:01:27
30 Matteo Badilatti (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:01:33
31 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:01:50
32 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:53
33 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:02:27
34 Jaime Castrillo Zapater (Esp) Movistar Team 0:02:41
35 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:02:42
36 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:02:44
37 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:02:48
38 Dylan Van Baarle (Ned) Team Ineos 0:03:40
39 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:03:42
40 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:04:13
41 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:04:52
42 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:04:54
43 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:04:55
44 Eduard Prades Reverter (Esp) Movistar Team 0:05:00
45 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:05:01
46 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 0:05:01
47 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo – Visma 0:05:02
48 Roland Thalmann (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:05:02
49 Thomas Degand (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:05:02
50 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:05:04
51 Nico Denz (GER) AG2R La Mondiale 0:05:05
52 Patrick Müller (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:05:05
53 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:05:05
54 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:05:06
55 Simon Pellaud (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:05:06
56 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:05:07
57 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) EF Education First 0:05:08
58 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain Merida 0:05:09
59 Mathias Flueckiger (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:05:11
60 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:05:15
61 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:05:17
62 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:17
63 Kenny Elissonde (Fra) Team Ineos 0:05:19
64 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:06:09
65 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:06:18
66 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:06:44
67 Filippo Ganna (Ita) Team Ineos 0:07:23
68 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:08:41
69 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:08:49
70 Silvan Dillier (SUI) AG2R La Mondiale 0:08:50
71 Diego Rosa (Ita) Team Ineos 0:08:52
72 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:55
73 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:08:56
74 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team 0:08:56
75 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:08:59
76 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:09:12
77 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:11:25
78 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 0:11:28
79 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:11:32
80 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:13:03
81 Claudio Imhof (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:13:24
82 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:13:25
83 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:13:27
84 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:13:29
85 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:13:31
86 William Barta (USA) CCC Team 0:13:33
87 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:13:35
88 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:13:35
89 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:13:36
90 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:13:36
91 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:13:40
92 Patrick Schelling (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:13:41
93 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:13:44
94 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 0:14:22
95 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:14:34
96 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma 0:14:51
97 Nathan Brown (USA) EF Education First 0:14:55
98 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:15:09
99 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:16:09
100 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:16:15
101 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:19:15
102 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:19:19
103 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:19:21
104 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo – Visma 0:19:31
105 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:19:38
106 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:19:41
107 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:20:07
108 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:20:19
109 Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:23:47
110 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:23:48
111 Florian Sénéchal (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:23:48
112 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Dimension Data 0:23:48
113 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:23:49
114 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:23:49
115 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:23:55
116 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:24:00
117 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:24:06
118 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:24:09
119 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:24:09
120 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:24:14
121 Stephen Williams (GBr) Bahrain Merida 0:28:57
122 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:29:47
123 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:29:54
124 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:30:32
125 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:30:36
126 Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo 0:30:44
127 Meiyin Wang (Chn) Bahrain Merida 0:30:52
128 Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal 0:34:56
129 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:37:17
130 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:37:25
131 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:37:34