Czech Alois Kankovsky z drużyny Elkov – Author wygrał po finiszu z peletonu wyścig Visegrad 4 Bicycle Race GP Polski 2019. Drugi był Maciej Paterski (Wibatech-Merx), a trzeci Paweł Franczak (Voster).

Visegrad 4 Bicycle Race GP Polski zainaugurował ściganie pod auspicjami UCI w Polsce. Łączny dystans wyścigu liczy 156,6 km. Kolarze ścigali się na rundach – każda z nich liczyła 17,4 km, co oznacza, że trzeba było pokonać ją dziewięć razy. Na trasie znajdowało się kilka podjazdów, a meta wyścigu (tak jak i start) została usytuowana na Rynku w Sobótce.

O losach wyścigu rozstrzygnął finisz dużej grupy, w którym „Patera” uległ swojemu czeskiemu rywalowi o pół koła.

Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

Poprzedni artykułKolejne zmiany na trasie La Fleche Wallone
Następny artykułAnnemiek van Vleuten: „Czym wyścig dłuższy i trudniejszy, tym lepiej dla mnie”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.