Quick-Step Floors / Photo by Luc Claessen/Getty Images)

Organizatorzy La Fleche Wallone nie zamierzają przestać tasować trasą swojego wyścigu. Dziś ponownie poinformowano o zmianie lokacji startu przyszłorocznej imprezy.

Jak wiadomo, w ostatnich latach trasa La Fleche Wallone przechodziła całą masę zmian. Wszystko miało na celu utrudnienie i urozmaicenie rywalizacji, by nie dopuścić do wielkiego, grupowego finiszu na Mur de Huy. Jak widać było też w tym roku, takie działanie ma sens, gdyż u podnóża finałowej wspinaczki w grupie czołowej znajdowało się zaledwie około 40 zawodników.

Jak się jednak okazuje, to nie koniec zmian na trasie ardeńskiego klasyku. zgodnie z podawanymi informacjami, od sezonu 2020 zmieni się także miejsce startu. Mężczyźni rozpoczną bowiem rywalizację w miejscowości Herve, zlokalizowanej w pobliżu Liege. Co warto przypomnieć, w ostatnim czasie peleton startował też z Charleroi i Ans.

Równie ważną informacją wydaje się też być przedłużenie umowy z gminą Huy, która zapewni legendarny finisz na Mur de Huy oraz start wyścigu kobiet.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments