fot. cyklistikaszc.sk

Alois Kankovsky (Elkov-Author) wygrał Visegrad 4 Bicycle Race – GP Slovakia (kat. 1.2), który w niedzielę odbył się na trasie w okolicach Bratysławy. Drugie miejsce zajął Paweł Franczak (Voster ATS), który triumfował również w klasyfikacji łącznej cyklu.

Na trasie liczącego 155 kilometrów wyścigu znalazł się tylko jeden istotniejszy podjazd, zlokalizowany w dodatku niedługo po starcie. To zwiastowało, że o losach imprezy zdecyduje finisz większej grupy, jednak ostatecznie o pierwsze miejsce walczyła siedmioosobowa grupka.

Ta wpadła na metę z przewagą półtorej minuty nad kolejnymi zawodnikami. Najszybciej finiszował z niej Kankovsky, który wyprzedził Franczaka i Neumanna. Zawodnicy Elkov-Author, ekipy triumfatora, zajęli też dwa kolejne miejsca. Czwarty był Michael Kukrle, zaś piąty – Matej Zahalka. W czołówce przyjechało jeszcze dwóch innych Polaków: szóste miejsce zajął Szymon Krawczyk (Voster ATS), zaś siódme – Marceli Bogusławski (Wibatech Merx Wrocław).

Paweł Franczak został triumfatorem całego cyklu Visegrad 4. Polak był trzeci w Grand Prix Polski, pierwszy w Grand Prix Węgier i drugi na Słowacji. GP Czech w tym roku odwołano.

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race – GP Slovakia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments