Fot. Quick-Step Floors

Choć mamy dopiero maj, szef ekipy Deceuninck – Quick Step, Patrick Lefevere już teraz robi wszystko, by być w stanie zatrzymać w drużynie wszystkie swoje gwiazdy. Jak poinformował belgijski “Het Nieuwsblad”, menedżer przy okazji startu Giro d’Italia odbył kilka spotkań z przedstawicielami firm z branży nieruchomości, mogącymi stać się potencjalnymi partnerami jego zespołu.

Wraz z końcem sezonu 2019 wygasają kontrakty między innymi Enrica Masa, Zdenka Stybara, Juliana Alaphilippe’a czy Elii Vivianiego. Każdy z tych zawodników nie narzeka na brak ofert, a sukcesy, które osiągają sprawiają, że ich oczekiwania finansowe rosną. Już przed rokiem Lefevere dość boleśnie tego doświadczył, kiedy został zmuszony do “oddania” Nikiego Terpstry do Direct Energie. Doświadczony dyrektor sportowy tym razem chce uniknąć podobnej sytuacji i już teraz nad tym pracuje.

“Het Nieuwsblad” poinformował, że przy okazji startu Giro d’Italia odbył on kilka spotkań z przedstawicielami firm z branży nieruchomości, mogącymi stać się potencjalnymi sponsorami jego drużyny. Następnie wyleciał do Stanów Zjednoczonych, by negocjować warunki współpracy z dostawcą sprzętu – firmą Specialized, która wspiera zespół od sezonu 2012.

Deceuninck – Quick Step odniósł już w tym sezonie 26 zwycięstw.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments