fot. ASO / Gautier Demouveaux

Już dzisiaj, tj. w niedzielę 28 kwietnia zarówno kobiety, jak i mężczyźni będą startowali w klasyku Liège-Bastogne-Liège. W obu wyścigach zobaczymy w sumie sześciu reprezentantów Polski i wiele innych gwiazd światowego peletonu. Poniżej prezentujemy oficjalne listy startowe. 

Elita kobiet

BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM

ANNA VAN DER BREGGEN

CHANTAL BLAAK

EVA BUURMAN

KATHARINE HALL

ANNIKA LANGVAD

AMY PIETERS

MITCHELTON SCOTT

11 ANNEMIEK VAN VLEUTEN

12 JESSICA ALLEN

13 LUCY KENNEDY

14 SARAH ROY

15 AMANDA SPRATT

16 MONIEK TENNIGLO

CCC – LIV

21 ASHLEIGH MOOLMAN-PASIO

22 JEANNE KOREVAAR

23 RIEJANNE MARKUS

24 PAULIEN ROOIJAKKERS

25 AGNIESZKA SKALNIAK

26 MARIANNE VOS

TREK – SEGAFREDO

31 ELIZABETH DEIGNAN

32 ELISA LONGO BORGHINI

33 JOLANDA NEFF

34 ELLEN VAN DIJK

35 TAYLER WILES

36 RUTH WINDER

CANYON // SRAM RACING

41 KATARZYNA NIEWIADOMA

42 ALENA AMIALIUSIK

43 ALICE BARNES

44 HANNAH BARNES

45 HANNAH LUDWIG

46 OMER SHAPIRA

FDJ NOUVELLE – AQUITAINE FUTUROSCOPE

51 SHARA GILLOW

52 EUGÉNIE DUVAL

53 EMILIA FAHLIN

54 VICTORIE GUILMAN

55 LAUREN KITCHEN

56 EVITA MUZIC

TEAM SUNWEB

62 LUCINDA BRAND

63 LEAH KIRCHMANN

64 JULIETTE LABOUS

65 FLOORTJE MACKAIJ 

66 CORYN RIVERA

68 LIANE LIPPERT

WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM

71 ERICA MAGNALDI

72 KATHRIN HAMMES

73 GABRIELLE PILOTE-FORTIN

74 ANE SANTESTEBAN GONZALEZ

76 LARA VIECELI

78 SARAH RIJKES

TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK

82 ALISON JACKSON

83 NINA KESSLER

84 SHANNON MALSEED

85 ROZANNE SLIK

86 LAUREN STEPHENS

BTC CITY LJUBLJANA

91 ANASTASIIA CHURSINA

92 URSKA BRAVEC

93 ANJA LONGYKA

94 HANNA NILSSON

95 URSKA PINTAR

96 URŠKA ŽIGART

TEAM VIRTU CYCLING

101 SARA PENTON

102 KATRINE AALERUD

103 SOFIA BERTIZZOLO

104 LOUISE NORMAN HANSEN

105 ANOUSKA KOSTER

106 RACHEL NEYLAN

ALE CIPOLLINI

111 SORAYA PALADIN

112 CHLOE HOSKING

113 ROMY KASPER

114 DIANA CAROLINA PEÑUELA MARTINEZ

115 NADIA QUAGLIOTTO

116 ERI YONAMINE

MOVISTAR TEAM WOMEN

121 MARGARITA VICTO GARCIA CAÑELLAS

122 AUDE BIANNIC

124 MAŁGORZATA JASIŃSKA

125 LORENA LLAMAS GARCIA

126 EIDER MERINO CORTAZAR

127 GLORIA RODRIGUEZ SANCHEZ

BIGLA

131 CECILIE UTTRUP LUDWIG

132 ELIZABETH BANKS

133 ELISE CHABBEY

134 NIKOLA NOSKOVA

135 MIKAYLA HARVEY

136 SOPHIE WRIGHT

ASTANA WOMEN’S TEAM

142 MARIE SOLEIL BLAIS

143 MARINA KURNOSSOVA

144 ELENA PIRRONE

146 OLHA SHEKEL

LOTTO SOUDAL LADIES

151 JULIE VAN DE VELDE

152 DANIQUE BRAAM

153 DANIELLE CHRISTMAS

154 MARIE DESSART

155 CHANTAL HOFFMANN

156 KELLY VAN DEN STEEN

AROMITALIA – BASSO BIKES – VAIANO

161 RASA LELEIVYTE

162 SOFIA BEGGIN

163 LETIZIA BORGHESI

164 ANGELICA BROGI

165 CARMELA CIPRIANI

166 NICOLE NESTI

PARKHOTEL VALKENBURG

171 SOFIE DE VUYST

172 NINA BUIJSMAN

173 BELLE DE GAST

174 ROXANE KNETEMANN

175 ESTHER VAN VEEN

176 DEMI VOLLERING

BEPINK

181 TATIANA GUDERZO

182 VANIA CANVELLI

183 SIMONA FRAPPORTI

184 KATIA RAGUSA

185 NICOLE STEIGENGA

186 SILVIA VALSECCHI

VALCAR CYLANCE CYCLING

191 MARTA CAVALLI

192 ALICE MARIA ARZUFFI

193 ELISA BALSAMO

194 VITTORIA GUAZZINI

195 BARBARA MALCOTTI

196 DALIA MUCCIOLI

HEALTH MATE – LADIES TEAM

202 VERONIKA ANNA KORMOS

203 ESTHER MEISELS

204 CHRISTINA SCHWEINBERGER

205 SUZANNE VERHOEVEN

206 KYLIE WATERREUS

HAGENS BERMAN / SUPERMINT

211 LILY WILLIAMS

212 WHITNEY ALLISON

213 LEIGH ANN GANZAR

214 LINDSAY GOLDMAN

215 HARRIET OWEN

216 LIZA RACHETTO

COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TEAM

221 MARIA NOVOLODSKAYA

222 GULNAZ BADYKOVA

223 ANTRI CHRISTOFOROU

224 OLGA DEYKO

225 ELIZAVETA OSHURKOVA

226 ANASTASIIA PLIASKINA

DOLTCINI – VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING

231 TETIANA RIABCHENKO

232 SEVERINE ERAUD

233 PASCALE JEULAND

234 MARION SICOT

235 SAARTJE VANDENBROUCKE

237 MIEKE DOCX

Elita mężczyzn

DECEUNINCK – QUICK – STEP

JULIAN ALAPHILIPPE

PHILIPPE GILBERT

RÉMI CAVAGNA

DRIES DEVENYNS

ENRIC MAS NICOLAU

PIETER SERRY

PETR VAKOC

EF EDUCATION FIRST

11 MICHAEL WOODS

12 ALBERTO BETTIOL

13NATHAN BROWN

14SIMON CLARKE

15 G LAWSON CRADDOCK

16 TANEL KANGERT

17 DANIEL FELIPE MARTINEZ POVEDA

AG2R LA MONDIALE

21 ROMAIN BARDET

22 MIKAEL CHEREL

23 CLÉMENT CHEVRIER

24 BENOIT COSNEFROY

25 AURÉLIEN PARET PEINTRE

26 ALEXIS VUILLERMOZ

27 LAWRENCE WARBASSE

BAHRAIN – MERIDA

31 VINCENZO NIBALI

32 GREGA BOLE

33 DAMIANO CARUSO

34MATEJ MOHORIC 

35 LUKA PIBERNIK

37 DYLAN TEUNS

39 ANTONIO NIBALI

BORA – HANSGROHE

41 MAXIMILIAN SCHACHMANN

42 CESARE BENEDETTI

43 MARCUS BURGHARDT 

44 DAVIDE FORMOLO

45 PATRICK KONRAD

46 JAY MC CARTHY

47 GREGOR MÜHLBERGER

MITCHELTON – SCOTT

51 ADAM YATES

52 MICHAEL ALBASINI

53 SAM BEWLEY

54 DAMIEN HOWSON

55 DARYL IMPEY

56 NICHOLAS SCHULTZ

57 DION SMITH

TEAM SKY

61 MICHAŁ KWIATKOWSKI

62 DAVID DE LA CRUZ MELGAREJO

63 EDWARD DUNBAR

64 TAO GEOGHEGAN HART

65 MICHAŁ GOŁAŚ

66 WOUT POELS

67 SALVATORE PUCCIO

ASTANA PRO TEAM

71 JAKOB FUGLSANG

72 OMAR FRAILE MATARRANZ

73 GORKA IZAGIRRE INSAUSTI

74 ION IZAGUIRRE INSAUSTI

75 ALEXEY LUTSENKO

76 LUIS LEÓN SANCHEZ

77 DAVIDE VILLELLA

LOTTO SOUDAL

81 TIM WELLENS

82 SANDER ARMEE

83 BJORG LAMBRECHT

84 TOMASZ MARCZYŃSKI

85 MAXIME MONFORT

86 TOSH VAN DER SANDE

87 JELLE VANENDERT

TEAM SUNWEB

91 MICHAEL MATTHEWS

92 JAN BAKELANTS

93 TOM DUMOULIN

94 CHRISTOPHER HAMILTON

95 MARC HIRSCHI

96 ROB POWER

97 LOUIS VERVAEKE

MOVISTAR TEAM

101 ALEJANDRO VALVERDE

102 ANDREY AMADOR

103 WINNER ANDREW ANACONA

104 CARLOS BETANCUR

105 IMANOL ERVITI

106 MIKEL LANDA MEANA

107 CARLOS VERONA QUINTANILLA

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS

111 JESUS HERRADA

112 MATHIAS LE TURNIER

113 LUIS ANGEL MATE MARDONES

114 MARCO MATHIS

115 ANTHONY PEREZ

116 PIERRE LUC PERICHON

117 JULIEN SIMON

UAE TEAM EMIRATES

121 DANIEL MARTIN

122 RUI COSTA

123 SERGIO LUIS HENAO MONTOYA

124 MANUELE MORI

125 TADEJ POGACAR

126 RORY SUTHERLAND

127 DIEGO ULISSI

CCC TEAM

131 GREG VAN AVERMAET

132 JOSEF CERNÝ

133 ALESSANDRO DE MARCHI 

134 JONAS KOCH

135 SERGE PAUWELS

136 JOSEPH ROSSKOPF

137 LAURENS TEN DAM

TEAM KATUSHA ALPECIN

141 ENRICO BATTAGLIN

142 JOSÉ GONÇALVES

143 NATHAN HAAS

144 PAVEL KOCHETKOV

145 NILS POLITT

146 DMITRII STRAKHOV

147 ILNUR ZAKARIN

TEAM JUMBO – VISMA

151 ROBERT GESINK

152 KOEN BOUWMAN

153 LAURENS DE PLUS

154 THOMAS LEEZER

155 BERT-JAN LINDEMAN

156 PAUL MARTENS

157 ANTWAN TOLHOEK

TREK – SEGAFREDO

161 TOMS SKUJINS

162 JULIEN BERNARD

163 GIULIO CICCONE

164 NICOLA CONCI

165 FABIO FELLINE

166 MICHAEL GOGL

167 PETER STETINA

GROUPAMA – FDJ

171 DAVID GAUDU

172 WILLIAM BONNET

173 TOBIAS LUDVIGSSON

174 VALENTIN MADOUAS

175 RUDY MOLARD

176 ROMAIN SEIGLE

177 BENOIT VAUGRENARD

TEAM DIMENSION DATA

181 ROMAN KREUZIGER

182 ENRICO GASPAROTTO

183 JACQUES WILLEM JANSE VAN RENSBURG

184 BENJAMIN KING

185 TOM-JELTE SLAGTER

186 JAY ROBERT THOMSON

187 MICHAEL VALGREN

WANTY – GOBERT CYCLING TEAM

191 GUILLAUME MARTIN

192 JEROME BAUGNIES

193 FABIEN DOUBEY

194 ODD CHRISTIAN EIKING

195 XANDRO MEURISSE

196 ANDREA PASQUALON

197 LOÏC VLIEGEN

TOTAL DIRECT ENERGIE

201 LILIAN CALMEJANE

202 FABIEN GRELLIER

203 JONATHAN HIVERT

204 BRYAN NAULEAU

205 PAUL OURSELIN

206 ROMAIN SICARD

207 ANGELO TULIK

TEAM ARKEA – SAMSIC

211 ELIE GESBERT

212 ANTHONY DELAPLACE

213 ROMAIN HARDY

214 KEVIN LEDANOIS

215 JÉRÉMY MAISON

216 AMAEL MOINARD

217 FLORIAN VACHON

SPORT VLAANDEREN – BALOISE

221 DRIES VAN GESTEL

222 BENJAMIN DECLERCQ

223 KEVIN DELTOMBE

224 THOMAS SPRENGERS

225 MATHIAS VAN GOMPEL

226 AARON VAN POUCKE

227 AARON VERWILST

VITAL CONCEPT – B&B HOTELS

231 PATRICK MÜLLER

232 YOANN BAGOT

233 ARNAUD COURTEILLE

234 CYRIL GAUTIER

235 QUENTIN PACHER

236 KEVIN REZA

237 JIMMY TURGIS

WALLONIE BRUXELLES

241 ELIOT LIETAER

242 KEVYN ISTA

243 JUSTIN JULES

244 KENNY MOLLY

245 MATHIJS PAASSCHENS

246 DIMITRI PEYSKENS

247 BAPTISTE PLANCKAERT