Julien Simon (Cofidis, Solutions Crédits) po ładnym ataku na ostatnim kilometrze triumfował na trasie Tour du Finistère.

Już po raz 34. stanęli dziś na starcie uczestnicy francuskiej jednodniówki. Do przejechania mieli ponad 187 kilometrów z Saint-Évarzec do Quimper. Trasa była pofałdowana i raczej sprzyjała klasykowcom.

Po kilkunastu kilometrach uformowała się ucieczka w składzie: Torkil Veyhe (Riwal Readynez Cycling Team), Mattia Viel (Androni Giocattoli-Sidermec), Franklin Six (Cycling Team Wallonie-Bruxelles), Samuel Leroux (Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole), Michiel Stockman (Tarteletto-Isorex) i Matteo Dal-Cin (Rally UHC Cycling).

Jako pierwszy tempa ucieczki nie wytrzymał Viel i prowadząca piątka na 90 kilometrów przed metą miała ponad pięć minut przewagi. Na kolejnych podjazdach dystans do peletonu zaczął się drastycznie zmniejszać, a kolejnym, który zrezygnował z jazdy w przodzie był Six.

60 kilometrów przed metą przewaga wynosiła niespełna cztery minuty, a peleton mocno się dzielił na pagórkowatej trasie. Wszystko zjechało się około 30 kilometrów przed metą, a do głosu zaczęli dochodzić faworyci wyścigu.

Na samotny rajd zdecydował się Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), który w pewnym momencie miał nawet 30 sekund przewagi nad kolejnymi kolarzami. Z goniącej grupki skontrował Jonathan Hivert (Team Total Direct Energie), ale ta dwójka niezbyt długo cieszyła się z prowadzenia w wyścigu. Na 3000 metrów przed metą dojechali do nich kolejni zawodnicy.

Ostatni kilometr prowadził pod górę i tam na atak zdecydował się Julien Simon (Cofidis, Solutions Crédits). Francuz uzyskał niewielką przewagę, ale wystarczyła mu ona to triumfu w dzisiejszej rywalizacji.

Drugi był Andrea Vendrame (Androni Giocattoli – Sidermec), a trzeci Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles).

Wyniki:

1 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 4:42:02
2 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
3 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
4 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
5 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:03
6 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:07
7 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:11
8 Romain Hardy (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:11
9 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:00:11
10 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:11
11 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:11
12 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:00:11
13 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:00:11
14 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:00:11
15 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:11
16 Floris Gerts (Ned) Tarteletto – Isorex 0:00:11
17 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:11
18 Kilian Frankiny (SUI) Groupama – FDJ 0:00:11
19 Abram Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:00:14
20 Maxime Cam (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:16
21 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:28
22 Laurent Pichon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:35
23 Anthony Delaplace (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:43
24 Mickael Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:00:53
25 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:05
26 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence 0:01:14
27 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence 0:01:18
28 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:21
29 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:55
30 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:03:18
31 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:03:54
32 Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie 0:03:54
33 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:04:13
34 Thomas Degand (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:04:13
35 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:05:50
36 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:05:50
37 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:05:50
38 Jimmy Turgis (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:06:06
39 Tobias Mørch Kongstad (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:06:10
40 Kenny Molly (Bel) Wallonie Bruxelles 0:06:31
41 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 0:06:31
42 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:06:31
43 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence 0:06:31
44 Bart De Clercq (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:06:31
45 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie 0:06:31
46 Flavien Maurelet (Fra) St Michel – Auber 93 0:06:31
47 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence 0:06:31
48 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:06:31
49 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:06:31
50 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 0:06:31
51 Nigel Ellsay (Can) Rally UHC Cycling 0:06:31
52 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:31
53 Nicolas Baldo (Fra) St Michel – Auber 93 0:06:31
54 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:06:31
55 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:06:31
56 Florian Vachon (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:06:31
57 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Crédits 0:06:31
58 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:31
59 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:31
60 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:06:31
61 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:06:31
62 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:06:54
63 Adrien Garel (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:12:53
DNF Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93
DNF Yoann Bagot (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Thibault Ferasse (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Tom Dernies (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Emiel Vermeulen (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93
DNF Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93
DNF Franklin Six (Bel) Wallonie Bruxelles
DNF Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy
DNF Anthony Maldonado (Fra) St Michel – Auber 93
DNF Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
DNF Justin Mottier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli Sidermec
DNF Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles
DNF Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles
DNF Lukas Spengler (SUI) Wallonie Bruxelles
DNF Kim Magnusson (Swe) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Torkil Veyhe (Den) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Andreas Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Nicolai Philip Brochner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Mathias Norsgaard Jørgensen (Den) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Maxime Vantomme (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Thomas Joseph (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling
DNF Polychronis Tzortzakis (Gre) Tarteletto – Isorex
DNF Tom Devriendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
DNF Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country – Murias
DNF Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias
DNF Mario Gonzalez Salas (Esp) Euskadi Basque Country – Murias
DNF Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ
DNF Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ
DNF Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy
DNF Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling
DNF Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy
DNF Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling
DNF Franck Bonnamour (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Alan Riou (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Victor Lafay (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Emmanuel Morin (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence
DNF Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille Provence
DNF Julian Cardona Tabares (Col) Androni Giocattoli Sidermec
DNF Leonardo Fedrigo (Ita) Androni Giocattoli Sidermec
DNF Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec
DNF Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy
DNF Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling