Nicolas Debeaumarche (SCO Dijon-Team Materiel-velo.com) był najlepszy na przedostatnim etapie Tour du Loir-et-Cher. Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) był czternasty.

Czwarty etap francuskiego wyścigu liczył 191 kilometrów i prowadził wokół Angé. Odcinek był pagórkowaty i dość wymagający, więc można się było spodziewać ciekawego ścigania.

Po kilku nieudanych atakach wreszcie przed peletonem pojawili się: Geoffrey Thevenez (SCO Dijon-Team Materiel-velo.com), Darragh O’Mahony (CC Nogent-sur-Oise), Jens van den Dool (Metec-TKH p/b Mantel) i Soren Waerenskjold (Joker Fuel of Norway).

Najwyżej w generalce plasował się van den Dool i to on dwukrotnie zdobywał sekundy na lotnych premiach. Peleton nie pozwolił harcownikom na uzyskanie większej przewagi niż trzy minuty. 40 kilometrów przed metą z peletonu skontrowało kilku kolarzy, ale ich akcja szybko została skasowana.

Najdłużej z ucieczki walczył Waerenskjold, ale Norweg został doścignięty na 13 kilometrów przed metą. Kolejne ataki nie był udane, ale wszystkich zaskoczył młody Francuz Nicolas Debeaumarche (SCO Dijon-Team Materiel-velo.com), który zachował najwięcej sił na końcówkę i ostatecznie mógł cieszyć się z etapowego triumfu.

Dwie sekundy stracił do niego Donavan Grondin (Francja), a trzeci był Alois Kaňkovský (Elkov – Author Cycling Team).

Na czternastym miejscu dzisiejszą rywalizację zakończył Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R).

Wyniki czwartego etapu:

1 Nicolas Debeaumarche (Fra) S.C. Olympique de Dijon 4:44:09
2 Donavan Vincent Grondin (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:02
3 Alois Kankovský (Cze) Elkov – Author 0:00:08
4 Itamar Einhorn (Isr) Côtes d’Armor Cyclisme 0:00:08
5 Arvid De Kleijn (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:08
6 Jonathan Couanon (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence 0:00:08
7 Scott Thwaites (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 0:00:08
8 Quentin Grolleau (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence 0:00:08
9 Kévin Avoine (Fra) CC Nogent / Oise 0:00:08
10 Florian Maitre (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:08
11 Ward Vanhoof (Bel) Lotto Soudal U23 0:00:08
12 Jérémy Montauban (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:00:08
13 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Waoo 0:00:08
14 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 0:00:08
15 Richard Larsen (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:00:08
16 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo 0:00:08
17 Florent Pereira (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:00:08
18 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:00:08
19 James Shaw (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:00:08
20 Jason Van Dalen (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:08
21 Aksel Fischer Aasheim (Nor) Joker Fuel of Norway 0:00:08
22 Simon Pellaud (SUI) IAM Excelsior 0:00:08
23 Anthony Jullien (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:00:08
24 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:08
25 John Mandrysch (GER) P&S Metalltechnik 0:00:08
26 Herman Dahl (Nor) Joker Fuel of Norway 0:00:08
27 Jonathan Mould (GBr) Madison Genesis 0:00:08
28 Jesper Schultz (Den) Team Waoo 0:00:08
29 Jan Bárta (Cze) Elkov – Author 0:00:08
30 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:08
31 Alistair Slater (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 0:00:08
32 Dylan Page (SUI) IAM Excelsior 0:00:08
33 Julius Johansen (Den) Team ColoQuick 0:00:08
34 Immanuel Stark (GER) P&S Metalltechnik 0:00:08
35 Clément Champoussin (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:00:08
36 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:08
37 Jimmy Raibaud (Fra) C.R.4 Chemins/Roanne 0:00:08
38 Pawel Cieslik (Pol) Wibatech Merx 0:00:08
39 Florian Dufour (Fra) C.R.4 Chemins/Roanne 0:00:08
40 Michal Schlegel (Cze) Elkov – Author 0:00:08
41 Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City 0:00:08
42 Ronan Racault (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:00:08
43 Peter Williams (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:00:08
44 Daniil Marukhin (Kaz) Astana City 0:00:08
45 Martin Schäppi (SUI) IAM Excelsior 0:00:08
46 Jacob Scott (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:00:08
47 Léo Danès (Fra) UC Nantes Atlantique 0:00:08
48 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City 0:00:08
49 Loran Cassaert (Bel) Lotto Soudal U23 0:00:08
50 Kristoffer Skjerping (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:08
51 Sébastien Grignard (Bel) Lotto Soudal U23 0:00:08
52 Dominik Neuman (Cze) Elkov – Author 0:00:08
53 Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx 0:00:08
54 Thomas Moses (GBr) Madison Genesis 0:00:08
55 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal U23 0:00:08
56 Jacob Eriksson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:00:08
57 Jens Van Den Dool (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:08
58 Mickael Guichard (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:00:08
59 Luc Tellier (Fra) UC Nantes Atlantique 0:00:08
60 Fabian Schormair (GER) P&S Metalltechnik 0:00:08
61 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:08
62 Erik Bergström Frisk (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:00:08
63 Baptiste Constantin (Fra) CM Aubervilliers 93 0:00:08
64 Adam Kenway (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 0:00:08
65 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:00:08
66 Axel Mariault (Fra) UC Nantes Atlantique 0:00:08
67 Ian Bibby (GBr) Madison Genesis 0:00:21
68 Fabien Rondeau (Fra) C.R.4 Chemins/Roanne 0:00:23
69 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:23
70 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech Merx 0:00:53
71 Fabian Lienhard (SUI) IAM Excelsior 0:00:08
72 Isac Lundgren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:20
73 Camille Guerin (Fra) Côtes d’Armor Cyclisme 0:01:25
74 Guillaume Hutin (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence 0:01:51
75 Michael Mottram (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 0:01:51
76 Conn Mc Dunphy (Irl) CC Nogent / Oise 0:01:51
77 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Waoo 0:01:51
78 Thomas Delphis (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:01:51
79 Baptiste Bleier (Fra) CM Aubervilliers 93 0:01:51
80 Martin Mortensen (Den) Team Waoo 0:01:51
81 Simon Verger (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:00:08
82 Henri Vandenabeele (Bel) Lotto Soudal U23 0:00:08
83 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team ColoQuick 0:03:00
84 Steffen Munk Christiansen (Den) Team ColoQuick 0:03:00
85 Nicolas Garbet (Fra) CC Nogent / Oise 0:03:30
86 Alexis Roche (Irl) Côtes d’Armor Cyclisme 0:03:30
87 Isaac Mundy (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:03:30
88 Mathieu Pellegrin (Fra) S.C. Olympique de Dijon 0:03:32
89 Vincent Pastot (Fra) CC Nogent / Oise 0:03:46
90 Quentin Guex (SUI) IAM Excelsior 0:03:46
91 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City 0:03:46
92 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:03:48
93 Dylan Guinet (Fra) CM Aubervilliers 93 0:04:04
94 George Pym (GBr) Madison Genesis 0:05:29
95 Søren Wærenskjold (Nor) Joker Fuel of Norway 0:06:37
96 Dylan Maldonado (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence 0:07:06
97 Thomas Chassagne (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:08:05
98 Stephen Bradbury (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:08:05
99 František Sisr (Cze) Elkov – Author 0:08:05
100 Pierre Bonnet (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:08:05
101 Daragh O’Mahony (Irl) CC Nogent / Oise 0:08:30
102 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:08:30
103 Florentin Lecamus-Lambert (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:08:30
104 Tristan Robbins (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:11:16
105 Jakub Otruba (Cze) Elkov – Author 0:11:16
106 Geoffrey Thevenez (Fra) S.C. Olympique de Dijon 0:11:16
107 Joris Vincent (Fra) UC Nantes Atlantique 0:11:16
108 Théo Sagnier (Fra) CM Aubervilliers 93 0:12:40
DNF Hugo Brun (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Ivan Schmitz (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Axel Flet (Fra) Côtes d’Armor Cyclisme
DNF Julian Lino (Fra) UC Nantes Atlantique
DNF Léo Bouvier (Fra) S.C. Olympique de Dijon
DNF Yan Gras (Fra) S.C. Olympique de Dijon
DNF Dany Maffeis (Fra) CC Nogent / Oise
DNF Sébastien Fournet Fayard (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux
DNF Andreas Andersson (Swe) Nationalmannschaft Schweden
DNF Stein-Erik Eriksen (Nor) Team ColoQuick
DNF Frederik Rodenberg Madsen (Den) Team ColoQuick
DNF Iver Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
DNF Mathias Alexander E. Larsen (Den) Team Waoo
DNF Joab Schneiter (SUI) IAM Excelsior
DNF Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
DNF Kristian Klevjer (Nor) Joker Fuel of Norway
DNF Grzegorz Stepniak (Pol) Wibatech Merx
DNF Marceli Boguslawski (Pol) Wibatech Merx
DNF Igor Chzhan (Kaz) Astana City
DNS Johan Jacobs (SUI) Lotto Soudal U23
DNS Casper Von Folsach (Den) Team ColoQuick

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Jan Bárta (Cze) Elkov – Author 18:00:07
2 Julius Johansen (Den) Team ColoQuick 0:00:04
3 James Shaw (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:00:06
4 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:06
5 Fabian Lienhard (SUI) IAM Excelsior 0:00:08
6 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 0:00:10
7 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal U23 0:00:21
8 Simon Pellaud (SUI) IAM Excelsior 0:01:03
9 Arvid De Kleijn (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:34
10 Nicolas Debeaumarche (Fra) S.C. Olympique de Dijon 0:01:34
11 Scott Thwaites (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 0:01:47
12 Alistair Slater (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 0:01:47
13 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo 0:01:47
14 Jesper Schultz (Den) Team Waoo 0:01:47
15 Henri Vandenabeele (Bel) Lotto Soudal U23 0:01:47
16 Michal Schlegel (Cze) Elkov – Author 0:01:47
17 Jens Van Den Dool (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:52
18 Alois Kankovský (Cze) Elkov – Author 0:01:54
19 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:58
20 John Mandrysch (GER) P&S Metalltechnik 0:01:58
21 Jacob Eriksson (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:01:58
22 Jimmy Raibaud (Fra) C.R.4 Chemins/Roanne 0:01:58
23 Mickael Guichard (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:01:58
24 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:11
25 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:02:11
26 Loran Cassaert (Bel) Lotto Soudal U23 0:02:11
27 Jacob Scott (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:02:11
28 Dominik Neuman (Cze) Elkov – Author 0:02:11
29 Axel Mariault (Fra) UC Nantes Atlantique 0:02:11
30 Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx 0:02:17
31 Ward Vanhoof (Bel) Lotto Soudal U23 0:02:19
32 Kévin Avoine (Fra) CC Nogent / Oise 0:02:20
33 Jason Van Dalen (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:21
34 Jonathan Couanon (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence 0:02:24
35 Luc Tellier (Fra) UC Nantes Atlantique 0:02:24
36 Anthony Jullien (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:02:34
37 Baptiste Constantin (Fra) CM Aubervilliers 93 0:02:49
38 Florent Pereira (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:02:53
39 Peter Williams (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:03:10
40 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City 0:03:10
41 Quentin Grolleau (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence 0:03:10
42 Immanuel Stark (GER) P&S Metalltechnik 0:03:21
43 Itamar Einhorn (Isr) Côtes d’Armor Cyclisme 0:03:26
44 Jérémy Montauban (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:03:26
45 Isac Lundgren (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:03:36
46 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team Waoo 0:03:46
47 Adam Kenway (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 0:03:59
48 Daniil Marukhin (Kaz) Astana City 0:04:05
49 Ronan Racault (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:04:29
50 Sébastien Grignard (Bel) Lotto Soudal U23 0:04:29
51 Fabian Schormair (GER) P&S Metalltechnik 0:04:53
52 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:04:57
53 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:05:06
54 Erik Bergström Frisk (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:05:29
55 Simon Verger (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:05:35
56 Steffen Munk Christiansen (Den) Team ColoQuick 0:05:42
57 Fabien Rondeau (Fra) C.R.4 Chemins/Roanne 0:05:50
58 Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City 0:06:29
59 Clément Champoussin (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:07:06
60 Martin Mortensen (Den) Team Waoo 0:07:17
61 Donavan Vincent Grondin (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:07:33
62 Thomas Moses (GBr) Madison Genesis 0:07:38
63 Dylan Page (SUI) IAM Excelsior 0:07:53
64 Richard Larsen (Swe) Nationalmannschaft Schweden 0:07:56
65 George Pym (GBr) Madison Genesis 0:08:02
66 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team ColoQuick 0:08:39
67 Kristoffer Skjerping (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:08:40
68 Martin Schäppi (SUI) IAM Excelsior 0:09:07
69 Vincent Pastot (Fra) CC Nogent / Oise 0:09:13
70 Jonathan Mould (GBr) Madison Genesis 0:09:59
71 Herman Dahl (Nor) Joker Fuel of Norway 0:10:00
72 Aksel Fischer Aasheim (Nor) Joker Fuel of Norway 0:10:44
73 Pawel Cieslik (Pol) Wibatech Merx 0:10:44
74 Thomas Delphis (Fra) Chambéry Cyclisme Formation 0:11:06
75 Dylan Guinet (Fra) CM Aubervilliers 93 0:11:14
76 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:11:16
77 Nicolas Garbet (Fra) CC Nogent / Oise 0:11:18
78 Guillaume Hutin (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence 0:11:32
79 Isaac Mundy (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:11:40
80 Michael Mottram (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 0:12:05
81 Søren Wærenskjold (Nor) Joker Fuel of Norway 0:12:09
82 Daragh O’Mahony (Irl) CC Nogent / Oise 0:12:25
83 Ian Bibby (GBr) Madison Genesis 0:12:26
84 Camille Guerin (Fra) Côtes d’Armor Cyclisme 0:12:30
85 Florian Dufour (Fra) C.R.4 Chemins/Roanne 0:12:31
86 Conn Mc Dunphy (Irl) CC Nogent / Oise 0:12:33
87 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Waoo 0:12:58
88 Léo Danès (Fra) UC Nantes Atlantique 0:13:21
89 Florian Maitre (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:13:27
90 František Sisr (Cze) Elkov – Author 0:13:29
91 Dylan Maldonado (Fra) A.V.C. Aix-en-Provence 0:13:47
92 Jakub Otruba (Cze) Elkov – Author 0:14:02
93 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech Merx 0:14:32
94 Quentin Guex (SUI) IAM Excelsior 0:15:10
95 Baptiste Bleier (Fra) CM Aubervilliers 93 0:15:15
96 Mathieu Pellegrin (Fra) S.C. Olympique de Dijon 0:15:55
97 Théo Sagnier (Fra) CM Aubervilliers 93 0:16:08
98 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City 0:16:09
99 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:16:11
100 Stephen Bradbury (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:16:30
101 Alexis Roche (Irl) Côtes d’Armor Cyclisme 0:17:03
102 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:17:05
103 Joris Vincent (Fra) UC Nantes Atlantique 0:24:38
104 Pierre Bonnet (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:25:01
105 Florentin Lecamus-Lambert (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:25:09
106 Tristan Robbins (GBr) SwiftCarbon Pro Cycling 0:26:50
107 Thomas Chassagne (Fra) Team Pro Immo Nicolas Roux 0:27:16
108 Geoffrey Thevenez (Fra) S.C. Olympique de Dijon 0:34:59