fot. Szymon Sikora / CCC Development Team

W wyścigu rozgrywanym w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie pojadą: Stanisław Aniołkowski, Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak, Szymon Tracz, Damian Papierski, Piotr Pękala i Attila Valter. Belgrad-Banjaluka liczy cztery etapy, z których najbardziej wymagający będzie pierwszy. W czwartek na kolarzy czeka 240 km z Belgradu do Vlasenicy. Meta usytuowana będzie na prawie 700-metrowym wzniesieniu.

Kolejne dni powinny być szansa dla zawodników preferujących płaskie tereny. W piątek na trasie znajdą się wzniesienia, ale do mety poprowadzi płaski odcinek. Etap z Vlasenicy do miejscowości Brčko zaplanowano na 160 km. Na sobotę organizatorzy zaproponowali płaską trasę Brčko – Teslić o długości 145 km. Niedzielne zmagania zawodnicy rozpoczną w miejscowości Prnjavor, by po 150 km dotrzeć do Banjaluki.

Pierwszy etap kończy się podjazdem, gdzie nachylenie dochodzi momentami do prawie 9%, więc może on ustawić klasyfikację generalną nawet do samego końca. Z drugiej strony – nie jest to wyścig dla typowych górali, więc jeśli takowy obejmie prowadzenie, będzie musiał mieć silną ekipę, która pomoże mu bronić pozycji lidera. Zapowiada się szybkie ściganie, co też może być dodatkowym wyzwaniem dla takich kolarzy

– analizuje Karol Wawrzyniak, dla którego będzie to pierwszy etapowy wyścig w tym sezonie.

Solidnie realizowałem plan treningowy, więc jestem dobrej myśli. Jeśli dostanę szansę od dyrektora, na pewno będę chciał ją wykorzystać. Belgrad – Banjaluka będzie także dobrym przetarciem przed zbliżającym się Karpackim Wyścigiem Kurierów

– dodał Wawrzyniak.

Pełny skład na wyścig Belgrad – Banjaluka (18.04 – 21.04, Europe Tour 2.1): Stanisław Aniołkowski, Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak, Szymon Tracz, Damian Papierski, Piotr Pękala, Attila Valter.
Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments