fot. Voster ATS Team

22-25 kwietnia zespół Voster ATS powalczy w swoim pierwszym w tym sezonie wyścigu UCI 2.1. W czwartek rozpocznie się czteroetapowy Belgrade-Banjaluka.

Organizatorzy zaplanowali cztery dni zmagań, w czasie których kolarze przejadą przez Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę. Pierwszy dzień to niejako rozgrzewka – start z Belgradu i niecałe 100 km z jednym wzniesieniem na trasie. W drugim dniu do pokonania jest to samo wzniesienie, a dalej płaski już odcinek z finiszem w miejscowości Bijeljina. Meta sobotniego etapu usytuowana jest na wzniesieniu, które może zweryfikować szanse walczących o klasyfikację generalną. Ostatni odcinek rozpoczyna się sztywnym podjazdem, a na finiszu w Banja Luce swoją szansę powinni mieć sprinterzy.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team komentuje:

Jedziemy walczyć o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej i na poszczególnych etapach. Mamy mocny skład i wierzę, że osiągniemy dobry wynik. W tym roku jeszcze nie staliśmy na podium, ale ten wyścig jest dla nas szczęśliwy, więc wierzę, że passa się w końcu odwróci na naszą korzyść.

W ubiegłych latach ekipa Mariusza Witeckiego przywiozła z Bośni zwycięstwo (Paweł Franczak w 2019) oraz sukcesy etapowe (Sylwester Janiszewski w 2020).

Skład Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka:
Paweł Franczak, Mateusz Grabis, Szymon Krawczyk, Krzysztof Parma, Maciej Paterskim, Szymon Rekita, Patryk Stosz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments