fot. Team Sky

Organizatorzy Tour de Romandie poinformowali, że w tegorocznej edycji szwajcarskiej etapówki zadebiutuje zespół Team Ineos. Kolarze brytyjskiej grupy pojadą w tymczasowych strojach.

Dominujący w ostatnich latach w Tour de France zespół zmienił wcześniejsze plany, które zakłady debiut zespołu pod nową nazwą w rozpoczynającym się 2 maja Tour de Yorkshire. Team Sky miał jednak rozpocząć Tour de Romandie zaledwie kilka dni wcześniej, co spowodowałaby, że w tym samym czasie na europejskich szosach ścigałyby się zarówno Team Sky, jak i Team Ineos.

Do takiej sytuacji nie chciano dopuścić, w związku z czym postanowiono przyspieszyć debiut nowego sponsora i zdecydowano, że pierwszym wyścigiem pod nowym logo będzie startujący 30 kwietnia Tour de Romandie, o czym przy pomocy Twittera poinformował organizator wyścigu.

Sky nie kończy jeszcze współpracy z brytyjskim zespołem, zgodnie z dotychczasowymi zapowiedziami nastąpi to wraz z zakończeniem roku, jednak Sky i Ineos doszły do porozumienia pozwalającego oficjalne przejęcie zespołu nieco wcześniej. Kolarze w Szwajcarii pojadą w tymczasowych strojach, a oficjalne trykoty z przyczyn marketingowych zaprezentują dopiero podczas wyścigu w północnej części Anglii.

Na terenach Romandii pojedzie przygotowujący się do obrony zwycięstwa w Tour de France Geraint Thomas. Tymczasem Chris Froome zrezygnował z tradycyjnego przygotowania do Wielkiej Pętli na szwajcarskich podjazdach i podczas swojego debiutu w Tour de Yorkshire zaprezentuje nową oficjalną koszulkę Team Ineos.