Giro d'Italia 2018 / RCS Sport

Giro d’Italia zbliża się wielkimi krokami. Wie o tym ekipa Mitchelton – Scott, która ponownie będzie chciała skraść serca włoskim kibicom. Dziś oficjalnie poinformowano, że Esteban Chaves przejmie rolę pomocnika Simona Yatesa w trakcie trwania “La Corsa Rosa”.

Jak wiadomo, od dobrych kilku miesięcy Chaves walczy z problemami zdrowotnymi, które nie pozwalają mu dojść do najwyższej dyspozycji. Jednocześnie jednak Simon Yates w sezonie 2018 został jednym z najlepszych specjalistów od wyścigów etapowych na świecie. Tym samym od początku sezonu było prawie pewne, że to Brytyjczyk przejmie rolę lidera na Giro d’Italia. Dziś jednak zostało to już oficjalnie potwierdzone.

To będzie dla mnie wyjątkowy wyścig, jak co roku. Mam z włochami niesamowite relacj i wspomnienia. Jednocześnie w Rzymie przeżywałem najtrudniejszy dzień na rowerze, jaki spotkał mnie przez całe życie. Z resztą całe zeszłoroczne Giro było pełne wzlotów i upadków. To jednak sprawia, że jeszcze bardziej chcę wrócić na trasę. Ponownie chcemy dać z siebie wszystko, jak zawsze. Mogę zapewnić, że jako zespół będziemy kapitalnie przygotowani

– powiedział Chaves.

Co ważne, wiele wskazuje na to, że tym razem Kolumbijczyk nie będzie nawet próbował walczyć o jak najwyższe miejsce dla samego siebie. Od początku sezonu jego wyniki plasują go bowiem w okolicach czwartych dziesiątek generalek poszczególnych imprez.