fot. Vuelta a San Juan

Zwycięzca klasyfikacji górskiej Vuelta a San Juan 2019 Daniel Zamora (Agrupacion Virgen De Fatima) uzyskał pozytywny wynik próbki A podczas kontroli antydopingowej po jednym z etapów tego wyścigu. Został zawieszony do czasu wyników badania próbki B.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nie wydała oficjalnego oświadczenia prasowego w tej sprawie, ale od wtorkowego poranka nazwisko Zamory widnieje na liście kolarzy zawieszonych.

Pechowa dla Argentyńczyka próbka jest datowana na 30 stycznia br., co oznacza, że została pobrana po czwartym etapie z San José de Jáchal do Villa San Agustín. Poza zwycięstwem w klasyfikacji górskiej Daniel Zamora dwukrotnie finiszował w pierwszej piątce na etapach, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na dwunastej pozycji.

Jeśli w próbce B potwierdzona zostanie obecność EPO, to grozi mu czteroletni zakaz ścigania. Zamora wpadł już na stosowaniu niedozwolonych środków wspomagających, także podczas Vuelty a San Juan, z tym że było to w 2014 roku, kiedy to wyścig nie odbywał się pod auspicjami UCI. W rezultacie kolarz uniknął sankcji.

Etapówka dookoła prowincji San Juan nie ma ostatnio dobrej prasy. Ubiegłoroczny zwycięzca klasyfikacji generalnej Gonzalo Najar został zawieszony na cztery lata za stosowanie dopingu, zaś u jego kolegi z drużyny Gastona Javiera znaleziono sterydy anaboliczne. Nie został on jeszcze ukarany, ale wciąż znajduje się na liście kolarzy zawieszonych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments