Daniel Zamora z ekipy Agrupacion Virgen De Fatima został zawieszony na cztery lata za stosowanie EPO. Argentyńczyk wpadł podczas styczniowego Vuelta a San Juan.

Zamora w domowym wyścigu pokazywał się z całkiem niezłej strony i oprócz 12. miejsca w klasyfikacji końcowej wywalczył także koszulkę najlepszego górala. Po kilku miesiącach okazało się jednak, że próbka badania antydopingowego z 30 stycznia miała wynik pozytywny. Zawieszenie Argentyńczyka potrwa do 29 stycznia 2023 roku. Kilka miesięcy temu Zamora został zawieszony do czasu przebadania próbki B.

Co ciekawe to nie pierwszy raz kiedy wynik badania antydopingowego Zamory nie dał negatywnego wyniku. Portal Cyclingnews informuje również, że w 2014 roku zawodnik z Argentyny także został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków na tym samym wyścigu, ale na jego korzyść zadziałał fakt, że wówczas wyścig w Argentynie nie był imprezą rozgrywaną w ramach kalendarza UCI.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku, również na EPO, wpadł zwycięzca wyścigu z 2018 roku – Gonzalo Najar.