fot. Israel Cycling Academy

Sezon 2019 niewątpliwie jest bardzo udany dla Davide Cimolaia. Włoski sprinter zanotował sporo bardzo solidnych rezultatów, co już teraz zakończyło się przedłużeniem kontraktu z Israel Cycling Academy.

Niespełna 30-letni Włoch trafił do ekipy drugiej dywizji po dwóch latach spędzonych w Groupama – FDJ. Jak się później okazało, był to dla niego świetny ruch. W pierwszej części sezonu udało mu się bowiem m.in. wygrać Vuelta a Castilla y Leon czy kilkukrotnie zbliżyć się do etapowego podium Giro d’Italia. Nie dziwi więc fakt, że jego kontrakt został przedłużony do końca 2021 roku.

Co ważne, przedłużenie umowy z Cimolaiem może być częścią większego projektu zespołu z Izraela. Jak wiadomo, lada moment w życie wejdą przepisy mówiące o przyznawaniu trzyletnich licencji World Tour. Jednocześnie jest pewne, że obecny team drugiej dywizji zrobi wszystko, by takową licencję otrzymać.

Poprzedni artykułKolejny przypadek dopingu na Vuelta a San Juan
Następny artykułElia Viviani opuści Deceuninck – Quick Step?
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments