fot. Movistar

Powody do świętowania po siódmym i zarazem ostatnim etapie wyścigu Vuelta a San Juan 2019 mają irlandzki sprinter Sam Bennett (BORA-hansgrohe), który zanotował upragnione etapowe zwycięstwo oraz na co dzień pomocnik liderów Movistaru – Winner Anacona, który odniósł  pierwszy w karierze triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu etapowego.

Zwycięzca trzech etapów w Giro d’Italia 2018 Sam Bennett popisał się na finiszu w Avenida Circunvalación znakomitym przyspieszeniem, które wykończyło rozprowadzenie Petera Sagana i Erika Baški. Wcześniej Paweł Poljański i Christoph Pfingsten kontrolowali, by ucieczka nie zbudowała zbyt dużej przewagi i nie powtórzyła się sytuacja z szóstego etapu.

Sam Bennett, zwycięzca ostatniego etapu: 

Jestem bardzo szczęśliwy. Przyjechaliśmy tutaj po etapowe zwycięstwo i to dobrze dla naszego morale rozpocząć sezon w ten sposób. Ponownie chciałbym podziękować drużynie – wykonała wspaniałą pracę, a najtrudniejsza część była w końcówce. Chłopcy idealnie mnie rozprowadzili. Myślę, że drużyna Quick Step była skoncentrowana na mnie i próbowała nie dopuścić do tego, abym znalazł się na dobrej pozycji. Zdecydowałem się więc trochę poczekać i nieco później rozpocząć sprint. Prawdopodobnie zbyt długo czekałem, ale wystarczyło mi mocy i zdołałem odnieść zwycięstwo. Mimo wszystko ostatnie 300 metrów było dla mnie bardzo trudne. Tłumy kibiców były podobne do tych, które widzimy na Giro d’Italia czy Tour de France – wspaniała atmosfera – kibice byli niesamowici.

Tymczasem Winnerowi Anaconie udało się bezpiecznie przejechać w peletonie dwa ostatnie etapy i tym samym pozostać na czele klasyfikacji generalnej. Kolumbijczyk pokonał Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck-Quick Step) oraz ubiegłorocznego zwycięzcę – Oscara Sevillę (Medellin).

Winner Anacona, zwycięzca klasyfikacji generalnej:

Czuję ulgę i szczęście, że udało mi się zakończyć ten wyścig w ten sposób. To jest moje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu etapowego i mam nadzieję, że nie ostatnie. To wspaniałe potwierdzenie tego, że przygotowania do sezonu przebiegły prawidłowo. Odniesienie zwycięstwa w sezonie 2019 było moim cichym celem. Zdołałem to zrobić w piątek na Alto de Colorado, a triumf w „generalce” przynosi mi tym więcej radości. Moje najważniejsze zwycięstwo? Myślę, że etap w wyścigu Vuelta a España, ale ten sukces także jest bardzo istotny, tyle że w innym sensie. Tamto jest zwycięstwem w wielkim tourze, a to jest wyścig etapowy z dobrą i utalentowaną obsadą, a w dodatku na początku sezonu każdy posiada duże ambicje. Suma summarum to wielki zastrzyk pewności siebie na dalszą część sezonu.

Pełne sprawozdanie z ostatniego etapu wyścigu Vuelta a San Juan można przeczytać tutaj.

Poprzedni artykułVolta a la Comunitat Valenciana 2019: Dylan Teuns liderem Bahrain-Merida
Następny artykułEkipy na Sibiu Cycling Tour 2019
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments