Zwycięzca Tour de Pologne z 2017 roku Dylan Teuns będzie liderem drużyny Bahrain-Merida w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana, który potrwa od 6 do 10 lutego. 

Teuns zmienił w trakcie okna transferowego drużynę – z BMC (obecnie CCC Team) na Bahrain-Merida. Po czterech pełnych sezonach spędzonych pod skrzydłami Jima Ochowicza i kilku znaczących sukcesach, rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze.

Bahrain-Merida jedzie do Walencji w mocnym składzie. Jest w nim szybki, ale potrafiący przetrwać podjazdy i finiszować pod górę Sonny Colbrelli, inny debiutant Jan Tratnik, czy utalentowany i wszechstronny Matej Mohoric, który przygotowuje się do kampanii wyścigów brukowanych.

Jesteśmy podekscytowani Volta a la Comunitat Valenciana, ponieważ jest to pierwszy europejski wyścig w nowym sezonie. Dla naszych kolarzy będzie on bardzo różnorodnym testem. Na pierwszym etapie jazdy indywidualnej na czas będziemy liczyli na Jana Tratnika, który debiutuje w naszej ekipie. Innym młodym debiutantem jest lider na klasyfikację generalną – Dylan Teuns

– powiedział Vladimir Miholjević, dyrektor sportowy w drużynie Bahrain-Merida.

Klasyfikacja generalna tegorocznej edycji powinna się rozstrzygnąć na czwartym, królewskim etapie do Ermita de Santa Lucía y Sant Benet, gdzie po drodze czekają na kolarzy trzy premie górskie, a na metę liczący 3,4 kilometra podjazd o średnim nachyleniu prawie 10 proc.

Teunsowi w walce o jak najwyższą lokatę przyjdzie zmierzyć się z gwiazdami takimi jak mistrz świata Alejandro Valverde (Movistar), Simon Yates, Esteban Chaves (Mitchelton-Scott) czy Dan Martin (UAE Team Emirates).

Pełny skład drużyny Bahrain-Merida na wyścig Volta a la Comunitat Valenciana 2019: Dylan Teuns, Kristijan Koren, Ivan Garcia Cortina, Hermann Pernsteiner, Jan Tratnik, Matej Mohoric.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments