Foto: Con Chronis

Młody Australijczyk z ekipy Mitchelton-Scott wygrał jeden z etapów i wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Herald Sun Tour. Dla Schultza to najlepszy wyścig w karierze.

Nick Schultz zaczynał swoją przygodę z kolarstwem jako stażysta Etixx w 2014 roku. Podobny staż przebył dwa lata później, ale w ORICA-BikeExchange. Nie zdołał się przebić do składu, ale podpisał dwuletni kontrakt z Caja Rural – Seguros RGA. Jednak od tego sezonu dołączył do Mitchelton – Scott. Zaufanie ekipy dość szybko spłacił wyścigiem w Australii.

Na trudnym, królewskim etapie z podjazdem pod Arthurs Seat wygrał po raz pierwszy w swojej karierze:

To dla mnie wielki dzień. Udało mi się zabrać w ten odpowiedni odjazd i zachować siły na końcówkę. Ja zgarnąłem etap, a Dylan van Baarle koszulkę lidera. Bardzo się cieszę, że już drugi wyścig w nowej ekipie przyniósł mi takie sukcesy.

Ostatni etap Schultz poświęcił na obronę drugiego miejsca w GC, ale także na pomoc dla sprinterów w swojej drużynie:

Chcieliśmy, aby w walce o zwycięstwo dzisiaj liczyli się Dion Smith lub Robert Stannard. Udało się dobrze wyprowadzić tego pierwszego i mogliśmy się cieszyć z drugiego miejsca na etapie. Dla mnie to był wyjątkowy tydzień, który mogę traktować jak niespodziankę. To spora nowość, kiedy reszta drużyny jedzie po to, abym utrzymał wysoką pozycję w generalce.

Poprzedni artykułVuelta a San Juan 2019: wyścig dla Anacony, etap dla Bennetta
Następny artykułVolta a la Comunitat Valenciana 2019: Dylan Teuns liderem Bahrain-Merida
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments