Sibiu Cycling Tour

Sibiu Cycling Tour to jeden z najciekawszych wyścigów szosowych na Bałkanach. Mimo, że do rozpoczęcia wyścigu pozostało jeszcze kilka miesięcy, organizatorzy zaprezentowali już listę zespołów, które wystartują w ich imprezie.

Co roku w rumuńskim wyścigu starowało co najmniej kilka zespołów, które znane były szerszej publiczności. Możliwość rywalizacji na trudnej, karpackiej trasie była bowiem jedną z niewielu do sprawdzenia swoich umiejętności jazdy w górach. Nie inaczej będzie i tym razem.

Jak można było się spodziewać, na starcie pojawią się zarówno ekipy ProConti, jak i cała masa teamów z licencją kontynentalną. Najmocniejszymi zespołami wydają się być Androni Giocattoli – Sidermec oraz Gazprom – Rusvelo. W walkę o najwyższe cele powinny włączyć się też teamy CCC Development, EvoPro Racing, Adria Mobil oraz Elkov – Author. Jednocześnie warto wspomnieć, że w imprezie udział weźmie także Team Hurom.

W sezonie 2018, najlepszy na trasie Sibiu Cycling Tour był Ivan Sosa. Podium uzupełnili Aleksey Rybalkin oraz Aleksandr Vlasov.

Ekipy startujące w Sibiu Cycling Tour 2019:

ProConti
Androni – Sidermec
Gazprom – RusVelo

Continental
03 Project
Adria Mobil
Akros – Thömus
Biesse Carrera
CCC Development Team
Cycling Team Friuli
D’Amico UM Tools
Elkov – Author
EvoPro Racing
Giotti Victoria
Kometa Cycling Team
Massi Vivo Grupo Oresy
Monkey Town – à Bloc Continental Team
Pannon Cycling Team
Sangemini – Trevigiani – MG.K Vis
Team Hurom
Team Illuminate
Team Novák

Reprezentacje
Rumunia