fot. AG2R La Mondiale

Drugi w ubiegłorocznym wyścigu Paryż-Roubaix Silvain Dillier i drugi w tegorocznym monumencie Mediolan – San Remo Oliver Naesen będą liderami drużyny AG2R w brukowanych wyścigach E3 BinckBank Classic (29 marca) i Gandawa-Wevelgem (31 marca).

Przez całą zimę przygotowywałem się do tego okresu startów. Te przygotowania dobiegły już końca i jestem gotowy. Cała drużyna jest bardzo zmotywowana

– powiedział Dillier w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny AG2R.

Morale podopiecznych Vincenta Lavenu podniosło drugie miejsce Olivera Naesena w wyścigu Mediolan – San Remo. Ponadto było symptomem tego, że forma francuskiego składu jest wysoka.

Gdy zobaczyłem, jak Oliver zdobywa drugie miejsce w Mediolan – San Remo pomyślałem sobie, że chciałbym, abyśmy tego typu chwile przeżyli również w Belgii. Ponadto, co najważniejsze, wprowadza to pozytywny nastrój w drużynie

– dodał Sylvain Dillier.

Były mistrz Szwajcarii pozytywnie zaskoczył w ubiegłym roku kolarski świat, finiszując drugi w Paryż-Roubaix, za ówczesnym mistrzem świata Peterem Saganem (BORA-hansgrohe). Był jedynym, który utrzymał koło atakującego Słowaka, a wyczyn ten imponuje zwłaszcza że wrócił do ścigania zaledwie tydzień wcześniej, ponieważ złamał kciuk w kraksie podczas Strade Bianche.

Teraz z kolei zaliczył kraksę w wyścigu Tirreno-Adriatico, ale powiedział, że nie była ona poważna i nie zakłóciła jego przygotowań do bruków.

Zarówno w wyścigu E3, jak i w Gandawa-Wevelgem drużyna AG2R wystąpi w niemal niezmienionym składzie. W niedzielę Doriana Godona zastąpi Clement Venturini.

Pełne składy drużyny AG2R na wyścigi E3 BinckBank Classic i Gandawa-Wevelgem:

E3 BinckBank Classic: Gediminas Bagdonas, Nico Denz, Silvan Dillier, Julien Duval, Dorian Godon, Oliver Naesen, Stijn Vandenbergh.

Gent-Wevelgem: Gediminas Bagdonas, Nico Denz, Silvan Dillier, Julien Duval, Oliver Naesen, Stijn Vandenbergh, Clement Venturini.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments