fot. Volta a Catalunya

Wytrawny uciekinier światowego peletonu Thomas De Gendt (Lotto-Soudal) po raz kolejny przypuścił szarżę w swoim stylu, która tym razem dała mu etapowe zwycięstwo oraz prowadzenie w trzech klasyfikacjach – generalnej, górskiej i punktowej! 

Pierwszy etap 99. edycji wyścigu Volta a Catalunya prowadził wokół Calelli i liczył 164 kilometry. Od 2012 roku był to etap przeznaczony dla sprinterów, ale w tym roku, z uwagi na pięć sklasyfikowanych podjazdów, mogło (ale nie musiało) być nieco inaczej. Ze szczytu ostatniego podjazdu trzeciej kategorii do mety pozostawało 18 kilometrów.

Na początku etapu ucieczkę dnia stworzyło sześciu zawodników: Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Luis Angel Mate (Cofidis), Huub Duijn (Roompot-Charles), Angel Madrazo (Burgos-BH), Alvaro Cuadros (Caja Rural-Seguros RGA) oraz Alexis Gougeard (AG2R).

Już na przedostatnim podjeździe Coll Formic na czele pozostali tylko De Gendt, a pięćdziesiąt sekund za nim jechał Mate.

Co ciekawe, Thomas De Gendt, który zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji górskiej, po zjeździe z Coll Formic miał ponad cztery minuty przewagi nad peletonem. W tym momencie doścignięty przez peleton był już Luis Angel Mate.

Na szczycie Port de Collsacreu znakomity Belg z drużyny Lotto-Soudal miał niewiele poniżej czterech minut przewagi nad peletonem. Dla De Gendta była to przewaga do roztrwonienia tylko w przypadku wielkiego pecha. Jest to czwarte zwycięstwo etapowe 32-latka w Katalonii – ostatnio triumfował rok temu Camprodón.

Natomiast z peletonu, któremu kiepsko szła pogoń za Belgiem, zaatakował Maximilian Schachmann – Niemiec próbował na własną rękę zniwelować nieco stratę. Ostatecznie udało mu się dojechać na drugim miejscu, z wynoszącą 2 minuty i 38 sekund stratą do De Gendta. Dodatkowo uzyskał sześć sekund bonifikaty.

Sprint po trzecie miejsce padł łupem Phila Bauhausa (Bahrain-Merida). Peleton wjechał na metą cztery sekundy po Schachmannie.

Rafał Majka przyjechał bezpiecznie w peletonie, z tym samym czasem, co faworyci, zaś Alan Banaszek stracił do De Gendta ponad 18 minut.

Podczas etapu wycofał się kolarz Trek-Segafredo Jarlinson Pantano. Drużyna zamieściła na Twitterze wstępne wyjaśnienie tej sytuacji.

Dotarła do nas informacja o wycofaniu się Jarlinsona Pantano z wyścigu Volta a Catalunya. Nie czuł się w stu procentach dobrze, a na podjazdach nie miał mocy. Dzisiejszy etap nie był początkiem wyścigu, jakiego się spodziewał. Kiedy będziemy wiedzieli więcej, zaktualizujemy informacje na ten temat.

Wyniki pierwszego etapu: 

1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 4:14:32
2 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:38
3 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 0:02:42
4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
5 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
6 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic
7 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
8 Egan Bernal (Col) Team Sky
9 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles
10 Patrick Bevin (NZL) CCC Team
11 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe
12 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
13 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
14 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
16 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA
17 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert
18 Michael Woods (Can) EF Education First
19 Nathan Brown (USA) EF Education First
20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
21 Natnael Berhane (Eri) Cofidis, Solutions Credits
22 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep
23 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
24 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
25 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
26 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert
27 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
28 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
29 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
30 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
31 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data
32 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
33 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert
34 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles
35 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
36 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
37 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
38 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First
39 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles
40 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
41 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
42 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
43 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma
44 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
45 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
46 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data
47 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
48 Marc Soler (Spa) Movistar Team
49 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
50 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
51 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
52 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
53 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida
54 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert
55 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep
56 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
57 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
58 Joe Dombrowski (USA) EF Education First
59 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
60 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
61 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
62 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
63 Sebastian Henao (Col) Team Sky
64 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
65 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
66 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
67 Jonnathan Narvaez (Ecu) Team Sky
68 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
69 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
70 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
71 Ivan Sosa (Col) Team Sky
72 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
73 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team
74 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
75 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team
76 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
77 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
78 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
79 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
80 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
81 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
82 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
83 Ricardo Vilela (Por) Burgos-BH
84 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
85 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo-Visma
86 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
87 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team
88 Josef Cerny (Cze) CCC Team
89 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
90 Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits
91 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
92 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
93 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
94 Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic
95 Christian Knees (Ger) Team Sky
96 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic
97 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
98 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
99 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert
100 Tanel Kangert (Est) EF Education First
101 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma
102 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
103 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb
104 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma
105 Rodrigo Contreras (Col) Astana Pro Team
106 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates
107 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo-Visma
108 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
109 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
110 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
111 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH
112 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
113 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
114 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
115 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First
116 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
117 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
118 Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic
119 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
120 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
121 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team
122 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
123 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
124 Chris Froome (GBr) Team Sky
125 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
126 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:02:56
127 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:05:01
128 Brice Feillu (Fra) Arkéa Samsic 0:05:59
129 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:08:24
130 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:08:33
131 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles 0:09:25
132 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles
133 Simon Geschke (Ger) CCC Team
134 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles 0:10:01
135 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
136 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic 0:11:34
137 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
138 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
139 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
140 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
141 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
142 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
143 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
144 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
145 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic
146 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida 0:16:19
147 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
148 Danilo Wyss (Swi) Dimension Data
149 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
150 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
151 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo
152 Gino Mäder (Swi) Dimension Data
153 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
154 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
155 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:17:34
156 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
157 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
158 Alvaro Hodeg (Col) Deceuninck-QuickStep
159 Rob Power (Aus) Team Sunweb
160 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
161 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
162 Sebastian Mora Vedri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
163 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
164 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck-QuickStep
165 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
166 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
167 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:18:57
168 James Mitri (NZl) Burgos-BH
169 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
170 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
DNF Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
DNF Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
DNF Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie: 

1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 4:14:16
2 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:02:48
3 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 0:02:54
4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:02:56
5 Egan Bernal (Col) Team Sky 0:02:57
6 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
7 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:02:58
8 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
9 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic
10 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
11 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles
12 Patrick Bevin (NZL) CCC Team
13 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe
14 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
15 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
16 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
17 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA
18 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert
19 Michael Woods (Can) EF Education First
20 Nathan Brown (USA) EF Education First
21 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
22 Natnael Berhane (Eri) Cofidis, Solutions Credits
23 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep
24 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
25 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
26 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
27 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert
28 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
29 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
30 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
31 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
32 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data
33 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
34 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert
35 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles
36 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
37 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
38 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
39 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First
40 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles
41 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
42 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
43 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
44 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma
45 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
46 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
47 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data
48 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
49 Marc Soler (Spa) Movistar Team
50 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
51 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
52 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
53 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
54 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida
55 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert
56 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep
57 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
58 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
59 Joe Dombrowski (USA) EF Education First
60 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
61 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
62 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
63 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
64 Sebastian Henao (Col) Team Sky
65 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
66 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
67 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo
68 Jonnathan Narvaez (Ecu) Team Sky
69 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
70 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
71 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
72 Ivan Sosa (Col) Team Sky
73 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
74 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team
75 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
76 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team
77 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
78 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
79 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
80 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
81 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
82 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
83 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
84 Ricardo Vilela (Por) Burgos-BH
85 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
86 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo-Visma
87 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team
88 Josef Cerny (Cze) CCC Team
89 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
90 Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits
91 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
92 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
93 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
94 Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic
95 Christian Knees (Ger) Team Sky
96 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic
97 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
98 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
99 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert
100 Tanel Kangert (Est) EF Education First
101 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma
102 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
103 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb
104 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma
105 Rodrigo Contreras (Col) Astana Pro Team
106 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates
107 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo-Visma
108 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
109 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
110 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
111 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH
112 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
113 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
114 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
115 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First
116 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
117 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
118 Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic
119 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
120 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
121 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team
122 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
123 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
124 Chris Froome (GBr) Team Sky
125 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
126 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:03:12
127 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:05:17
128 Brice Feillu (Fra) Arkéa Samsic 0:06:15
129 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:08:40
130 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:08:49
131 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles 0:09:39
132 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles 0:09:41
133 Simon Geschke (Ger) CCC Team
134 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles 0:10:17
135 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
136 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic 0:11:50
137 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
138 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
139 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
140 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
141 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
142 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
143 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
144 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
145 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic
146 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida 0:16:35
147 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
148 Danilo Wyss (Swi) Dimension Data
149 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
150 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
151 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo
152 Gino Mäder (Swi) Dimension Data
153 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
154 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
155 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:17:50
156 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
157 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
158 Alvaro Hodeg (Col) Deceuninck-QuickStep
159 Rob Power (Aus) Team Sunweb
160 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
161 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
162 Sebastian Mora Vedri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
163 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
164 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck-QuickStep
165 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
166 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
167 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:19:13
168 James Mitri (NZl) Burgos-BH
169 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
170 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural-Seguros RGA